Aus. Open: a hárított meccslabda adott lendületet a kínainak

2014.01.21. 03:25
A kétszeres döntős (2011, 2013) Li Na az idei Australian Open első elődöntőse, miután nagyon simán, 6:2, 6:2-re legyőzte az olasz Flavia Pennettát a legjobb nyolc között. A kínai annak a gyümölcsét is élvezheti, hogy Ana Ivanovics eltakarította az ágról Serena Williamset, így a szerb vagy a kanadai Eugenie Bouchard lesz az ellenfele a csütörtöki elődöntőben.
„A meccslabda hárításával rengeteg önbizalmat szereztem. A saját képességeimbe vetett hitből pedig talán még többet” – utalt Li a 67 perc alatt elért győzelmet követően a Lucie Safárová ellen óriási csatában megnyert harmadik fordulós meccsre. És lehet hinni neki, ha csak megnézzük, hogy a tavalyi US Openen elődöntős olasz ellen 23 nyerőt ütött és 17 ki nem kényszerített hibája volt.
AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (33 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)