Wimbledon: Del Potro és Haas is nyert, Kohlschreiber feladta

2013.06.25. 17:19
Az Angol nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének első fordulójában a nyolcadikként rangsorolt Juan Martín del Potro két sima és egy szorosabb szettben legyőzte a spanyol Albert Ramost.

Del Potro ellenfele a 2. körben az amerikai Jessi Levine lesz, aki ugyan leadta kétszettes előnyét Guido Pella ellen, de a döntő játszmában az argentin feladta a mérkőzést.

Szintén korábban ért véget a 16. helyen kiemelt német Philipp Kohlschreiber mérkőzése, Dodig az első két felvonást ugyan elbukta, de innen visszakapaszkodva kiegyenlített, majd a döntő szettben a favorit feladta.

Sam Querrey is csatlakozott a 0:2-ről egyenlítők táborához, de a 21. helyen rangsorolt amerikai az utolsó játszmában nem bírt az ausztrál Bernard Tomiccsal, így kiesett.

Továbbjutott viszont a 12. helyen kiemelt japán Nisikori Kei, a mögötte rangsorolt német Tommy Haas – 100. győzelme volt Grand Slam-tornán –, a dél-afrikai Kevin Anderson (27.) és a francia Jérémy Chardy (28.) is, szettet ráadásul csak utóbbi bukott – egyet.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (16 100 000 font, fű)

Kudla (amerikai)–Duckworth (ausztrál) 6:4, 6:2, 3:6, 4:6, 6:1
Dodig (horvát)–Kohlschreiber (német, 16.) 4:6, 6:7, 7:6, 6:3, 2:1-nél Kohlschreiber feladta
Nisikori (japán, 12.)–Ebden (ausztrál) 6:2, 6:4, 6:3
L. Mayer (argentin)–Bedene (szlovén) 6:2, 6:3, 6:4
Llodra (francia)–J. Nieminen (finn) 7:6, 6:4, 6:3
Levine (amerikai)–Pella (argentin) 6:4, 6:2, 4:6, 3:6, 4:3-nál Pella feladta
Del Potro (argentin, 8.)–Ramos (spanyol) 6:2, 7:5, 6:1