Aus. Open: Djokovics francia adogatógép ellen melegített a triplázásra

2013.01.14. 06:33
A felső negyed két legelőkelőbben rangsorolt játékosa, Novak Djokovics és Tomás Berdych is vesztett szett nélkül jutott a második fordulóba.

Novak Djokovics arcáról eltűnt a mosoly… Azért nem kell nagyon aggódni a szerbért, csak annyiról van szó, hogy az Australian Opent megelőző szombati gyereknapon kibohóckodta magát, és most már csak a játékra koncentrál. A Paul-Henri Mathieu elleni meccsen szükség is volt a fegyelemre. A 31. születésnapját két napja ünneplő francia ugyanis remekül szervált, és láthatóan feltett szándéka volt, hogy megszakítsa 2006 óta tartó rossz sorozatát, vagyis, hogy végre szettet nyerjen Djokovics ellen. Bár ez nem sikerült, azért megszorongatta a szerbet, aki 6:2, 6:4, 7:5-tel jutott eggyel közelebb a triplázáshoz, legközelebb az amerikai Ryan Harrison lesz az ellenfele.

„Jó, hogy újra itt vagyok, szeretek visszajönni a legsikeresebb Grand Slam-pályámra. Az elmúlt szezon nagyon hosszú volt, tele kihívásokkal pályán belül és kívül, kellett két hónap, hogy összeszedjem magam. A Hopman-kupa tökéletes felvezetés volt az Australian Openre, hiszen éles meccseket játszottunk, de közben a közönség szórakoztatására is lehetett figyelni. Mathieu ellen nem volt könnyű, jó ideig kerestem a játéka ritmusát, ráadásul nagyon ragaszkodott a szervájához. Szerintem színvonalas meccset játszottunk” – mondta el Djokovics az egyhuzamban kilencedik szettveszteség nélkül megnyert első fordulós Grand Slam-mérkőzése után.

Közben a Michael Russellel kisebb brék-csatába bonyolódó Tomás Berdych is túljutott a nyitó körön. Bár a tavalyi Davis-kupa győztes cseh válogatott oszlopa kétszer is elvesztette az adogatását, végül 6:3, 7:5, 6:3-mal továbbjutott. Ahogy a David Goffint végül ötszettes, három és fél órás csatában legyűrő 2009-es elődöntős Fernando Verdasco is.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (30 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)