Serena Williams harmadszor nyert Wimbledonban, visszavágott Venusnak

2009.07.04. 16:54
Serena Williams 7:6, 6:2-re legyőzte nővérét, Venus Williamst a wimbledoni nemzetközi teniszbajnokság döntőjében, így megnyerte a 2009-es női egyes versenyt. Serena pályafutása során harmadszor nyerte meg a wimbledoni bajnokságot egyesben, pályafutása során ez volt a 11. egyéni Grand Slam-győzelme.
Serena Williams visszavágott a tavalyi wimbledoni döntőbeli vereségért nővérének
Fotó: Reuters

SERENA ÉS VENUS PÁRHARCA

Serena és Venus Williams 21 mérkőzést játszott eddig pályafutása során egymás ellen, ebből nyolc Grand Slam-döntő volt. Érdekesség, hogy míg általában kiegyensúlyozottnak mondható a párharc, a nagy tornákat figyelembe véve immár döntő fölény mutatkozik Serena javára.
Serena–Venus 11–10, GS-en: 7–5, GS-döntő: 6–2
Ha a Serena–Venus párharc történetéről többet szeretne tudni, kattintson ide!
Az első játszma – ahogy arra előzetesen számítani lehetett – kiegyensúlyozott küzdelmet hozott. A wimbledoni közönség kissé csöndesen figyelte, hogy az amerikai testvérpár – amely párosban is döntőbe jutott – langyos játékkal kezdte a szettet.

A játszma közepén pezsdült meg először a játék, amikor Venus két bréklabdához is jutott, Serena azonban hárította mindkettőt, így az első játszma „rövidítésbe” torkollott.

A tie-breakben Serena csinálta meg először a mini bréket, elhúzva 3–1-re, majd a folytatásban is pontosabban ütött, így rövidítés után 7–3-mal megnyerte az első szettet.

SERENA 11 GS-GYŐZELME

4 x Australian Open (2003, 2005, 2007, 2009)
1 x Roland Garros (2002)
3 x Wimbledon (2002, 2003, 2009)
3 x US Open (1999, 2002, 2008)
A második játszmában 3:2-es vezetésénél Serena – aki láthatóan jobban akart, mint indiszponáltabb nővére – a meccs során először bréklabdához jutott, és gémre is váltotta, miután Venus kettős hibával elvesztette adogatását.

Serena simán hozta adogatását, így 5:2 után fogadóként már a játszma és egyúttal a mérkőzés megnyerése volt a tét számára. Venus nem szervált jól, Serena háromszor(!) is meccslabdához jutott, ám nem tudta befejezni a mérkőzést. Venus azonban negyedszer is meccslabdához juttatta húgát széleset ütve, majd az újabb adogatást követően a hálóba vágta a labdát.

Serena megnyerte a wimbledoni tornát, 2002 és 2003 után immár harmadszor, és az első gratuláló puszit nővérétől kapta.

REAKCIÓK

Serena Williams: „Nagyon nagy öröm, hogy megnyertem ezt a trófeát, már-már úgy érezte az ember, hogy ez Venus kupája, annyiszor nyerte már meg. Köszönöm mindenkinek, a családomnak, a segítőimnek, a felszerelésgyártó cégemnek, hogy hozzásegítettek a győzelemhez – kezdte nyilatkozatát a bajnok. – Wimbledon legnagyobb bajnokát győztem le, és nagyon örülök, hogy vele együtt játszhatok a páros döntőjében” – tette hozzá Serena.
Venus Williams: „Serena ma nyújtotta a legjobbját a torna folyamán, és megérdemelten nyert. Nem jó érzés, hogy nem én nyertem, de megpróbálok mosolyogni, és a következő mérkőzésemre, a párosok döntőjére koncentrálni – nyilatkozta az idősebbik Williams nővér. – Természetesen nem adom fel, folytatom a teniszt, mert imádom ezt a játékot, és jövőre ismét megpróbálom megnyerni ezt a versenyt” – zárta mondandóját Venus.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (12 550 000 font, füves pálya)