Megtörte az ellenállást: Czink Melinda 54 perc alatt lépett tovább!

2009.01.20. 07:05
Nagyon szép, 6:2, 6:2-es győzelemmel jutott az Australian Open második fordulójába Czink Melinda, aki a román Sorana Cirsteát verte meg simán. A következő fordulóban a 22. helyen kiemelt kínai Cseng Csiével találkozik a magyar teniszező.
Czink Melinda nagyon simán tudta le az első meccsét
Fotó: Imago (archív)

Ami Szávay Ágnesnek nem sikerült, összejött Czink Melindának: az utóbbi időben a világranglistán előrébb álló honfitársánál sokkal jobb formában játszó magyar teniszező bejutott az Australian Open második fordulójába, méghozzá nagyon meggyőző teljesítménnyel.

Czink a világranglistán 37. román Sorana Cirsteával került szembe, és agresszív, jó tenisszel múlta felül sima két játszmában.

Az első szett elején mindketten hozták az adogatásukat a melbourne-i hőségben, amelyhez ma még forró szél is társult… Czink 1:1 után semmire nyerte el Cirstea szerváját, majd hozta a sajátját, és 3:1-nél újra brékelt, kihasználva, hogy a román lány második szervái kifejezetten gyengék és letámadhatóak voltak.

Innen már egyenes út vezetett a szett megnyeréséig, melyet a magyar versenyző az első játszmalabda értékesítésével abszolvált.

A folytatás is hasonlóképpen alakult: Czink továbbra is jobban játszott, 4:2-nél pedig egy brékkel tulajdonképpen bevitte a sorsdöntő „döfést”, és a mérkőzésért szerválhatott.

Ez sem okozott gondot: 30:15 és 40:30 után meccslabdához jutott, és ki is használta azt, így mindössze 54 perc alatt, remek győzelmet aratva jutott a második fordulóba. Az összecsapás képére jellemző, hogy 20 ponttal többet (57–37) nyert ellenfelénél…

A második fordulóban Czink a 22. kiemelt kínai Cseng Csiével találkozik, aki a francia Camille Pint verte meg szintén simán, 6:3, 6:3-ra.

Összes nyert pont 37 57

VÉGET ÉRT A CENTEREN A NAPPALI PROGRAM – TEKINTSÉK MEG AZ EREDMÉNYEKET!

Véget ért a centerpályán az Australian Open magyar idő szerint kedd hajnali, helyi idő szerint nappali programja, így itt az ideje az eredmények áttekintésének.

Igazán nagy meglepetés eddig nem történt, a nőknél és a férfiaknál is nyertek az akár végső győzelemre is esélyesek (a két Williams nővér és Andy Murray – utóbbi ellen ráadásul Pavel feladta a meccset).

Ötjátszmás, hatalmas csatában bukott el a chilei Fernando Gonzálezzel szemben Lleyton Hewitt; kiosztott egy „biciklit”, tehát 6:0, 6:0-ra diadalmaskodott Cibulková.

A nap legidegesebb vesztese alighanem a cseh Hernych, aki minden játszmában nyert hat gémet, a szetteket tekintve 2:0-ra is vezetett már, és így is kikapott a román Hanescutól…