Czink Melinda lehengerlő második szettel lépett tovább Montrealban

2008.07.30. 07:15
A montreali WTA-torna második fordulójában több kiemelt is korai búcsúra kényszerült: Jelena Gyementyjeva, Vera Zvonarjova és Nicole Vaidisová is kiesett. Czink Melinda azonban jó játékkal, egy szoros és egy sima játszmában 7:6, 6:0-ra legyőzte amerikai ellenfelét, a szintén selejtezőből főtáblára jutó Julie Dittyt.
Czink Melindának csak az első szettben jelentett nehézséget az amerikai Ditty
Fotó: Action Images (archív)

Kifejezetten jól kezdte a montreali Rogers Cup küzdelmeit Czink Melinda: miután felverekedte magát a főtáblára, esélyt sem adott szintén selejtezőből induló amerikai vetélytársának, Julie Dittynek.

A világranglistán három hellyel Czink (111.) előtt álló Ditty (108.) az első játszmában nagyon szoros küzdelemre kényszerítette ellenfelét, és a mindössze két bréket hozó szett rövidítésben dőlt el.

Czink ezt 7–4-re hozta, ezzel előnybe került, a ritmusából teljesen kizökkenő Ditty pedig a második játszmában még játékot sem tudott fogni. A magyar lány a szett 28 pontjából 24-et (!) megnyert, Ditty pedig 55 perc után már mehetett is a hálóhoz gratulálni… Czink Melinda a második körben a kiemelt Schiavonét megverő osztrák Paszekkel találkozik.

Schiavonén kívül több más kiemeltet is elért a végzete: a hatodikként rangsorolt Jelena Gyementyjevát meglepően simán múlta felül a szlovák Cibulková,Vera Zvonarjova pedig a döntő szett rövidítésében maradt alul a francia Virginie Razzanóval szemben. Nicole Vaidisovát három szettben győzte le a rutinos Szugijama Ai.

A negyedik kiemelt Szvetlana Kuznyecova könnyedén lépett tovább, miután 6:1, 1:0-nál ellenfele, Alla Kudrjavceva feladta a mérkőzést.

Az első három kiemelt, Ivanovics, Jankovics és Sarapova szerdán kezdi meg szereplését, mivel mindannyian erőnyerők voltak az első fordulóban.