Szávay és Szafina egy óra alatt besétált a második körbe

2008.05.30. 13:58
A kilencedik helyen kiemelt Szávay, Szafina páros könnyedén jutott a francia nyílt teniszbajnokság második fordulójába, miután két játszmában, 6:4, 6:1-re legyőzte a Szavcsuk, Foretz duót.
Sima siker: Szávay és Szafina egy óra alatt letudta a szerdai páros mérkőzést
Fotó: Reuters

Gyorsan kipipálta első mérkőzését Szávay Ágnes és Dinara Szafina a Roland Garros salakján: a magyar-orosz páros simán győzte le Stephanie Foretz ésOlga Szavcsuk kettősét.

Az első játszma meglehetősen bizonytalan adogatójátékokat hozott mindkét részről, sok kettős hibával tarkítva: Szávayék és Foretzék is megszenvedtek szervájukkal, és két-két alkalommal vesztették el azt, majd a magyar-orosz páros harmadik brékje eldöntötte a szett sorsát. Szávayék 6–4-el hozták a szoros első játszmát.

A második szett ennél finoman fogalmazva is egysíkúbb volt: Szávay és Szafina zsinórban hozták az első öt játékot, Foretzéknek pedig gyakorlatilag esélyük sem volt. 4–0 után ugyan némileg dadogott Szafina szervája, de ezt a játékot is hozni tudták végül, és már csak a szépítést engedélyezték ellenfelüknek.

A magyar-orosz duó végül 62 perc alatt győzött 6:4, 6:1-re, és várhatja következő ellenfelét: a második fordulóban vagy a Cohen-Aloro, Pin francia párossal, vagy a Kirilenko, Penetta orosz-olasz kettőssel játszanak Szávayék.

ROLAND GARROS

NŐI PÁROS, 1. FORDULÓ
Szávay (magyar), Szafina (orosz, 9.)–Foretz (francia), Szavcsuk (ukrán) 6:4, 6:1