Fordított az algériai csapat, a bennmaradásért folytatjuk

2008.04.13. 20:54
Hatalmas küzdelemben ugyan, de kikapott a magyar csapat a Tenisz Davis-kupa Euro-afrikai zónája II. csoportjának első fordulójában, Algírban. A mieinknek hatalmas esélye adódott, de Bardóczky Kornél öt szettes thrillerben kikapott, majd Kiss Sebő is alulmaradt a döntő egyesben.
Kiss Sebő hiába küzdött nagyot, négy játszmában kikapott, így a válogatott esélyei is elszálltak
Fotó: Farkas József (archív)

A magyar csapattal az utóbbi huszonöt évben mindössze harmadszor fordult elő, hogy a zárónapot 2–1-es vezetéssel nyitotta, és mégis kikapott.

Először a két első számú játékos, Bardóczky Kornél és Lamine Uhab feszült egymásnak, és gigászi küzdelmet vívtak. A világranglistán ellenfelénél 150 hellyel hátrébb álló magyar rettenetesen kezdett, és a 6:1-re elbukott első szett után 4:1-es vesztésre állt a másodikban is.

Ekkor azonban Bardóczky összekapta magát, és öt gémet zsinórban nyerve behúzta a játszmát, majd lendületből a harmadik szettet is. A negyedikben visszakapaszkodott az algériai, és a döntő játszmában már jobban bírta erővel: 6:2-re nyerte a szettet, 3:2-re a meccset, így az utolsó szingli egyben a továbbjutásról is határozott.

A nagy feladatnak Kiss Sebő veselkedett neki Szliman Szaudi ellen. A 33 éves algériai az első játszma rövidítésében jobban bírta az idegek csatáját, de a másodikban megadta magát a feljavuló magyarnak.

Ezután azonban Kissnél következett rövidzárlat, és Szaudi hengerelt: egy 6:0-s játszmával már 2:1-re vezetett. A negyedik szettben ismét az algériai volt a jobb: bár 5:3-nál ápolást is kellett kérnie, hozta a sorsdöntő játékot, így sikerének köszönhetően a hazai csapat 3–2-re nyerte a párharcot.

A magyar válogatott július 18.-20. között a Monacótól vereséget szenvedő görögökkel játszik a csoportban maradásért.

TENISZ DAVIS-KUPA

Euro-Afrikai zóna II. csoport, 1. forduló
Algéria–Magyarország 3–2
Szliman Szaudi-Kiss Sebő 7:6, 4:6, 6:0, 6:3
Lamine Uhab-Bardóczky Kornél 6:1, 4:6, 3:6, 6:3, 6:2
Szombaton: Lamine Uhab, Szliman Szaudi-Bardóczky Kornél, Varga Róbert 4:6, 3:6, 5:7
Pénteken: Lamine Uhab-Kiss Sebő 1:6, 4:6, 6:4, 6:1, 7:5
Szliman Szaudi-Bardóczky Kornél 1:6, 4:6, 3:6