Könnyedén győzött a legtöbb esélyes Key Biscayne-ben

2008.03.31. 01:19
Nem bővelkedett éppenséggel meglepetésekben a Key Biscayne-i tenisztorna vasárnapi műsora: az esélyesek többsége nehézség nélkül lépett tovább a negyedik körbe. Venus Williams és Henin összesen vesztettek hat játékot.
Kuznyecovának fogcsikorgató küzdelmet kellett folytatnia, nem úgy, mint a többi kiemeltnek
Fotó: Reuters

A belga világranglista-első egy óra négy perc alatt, 6–2, 6–1-el vetett véget az olasz Errani továbbjutási álmainak, míg az idősebbik Williams-testvér az új-zélandi Erakovicsnak „nyújtotta át repülőjegyét” alig négy perccel hosszabb küzdelemben.

Az esélyesek közül egyedül Kuznyecova izzadt meg: a fehérorosz Azarenka elsöpörte az első játszmában, de miután az orosz sztár 7–5-re nyerte a második szettet, már nem volt kétséges a végeredmény. Azarenka ellenállása megtört, és nullára bukta a döntő játszmát.

A férfiak között a nap talán legjobb meccsét vívta James Blake és Santoro: a kis francia az első játszma elvesztése után rövidítésben egyenlített, de a döntő szettet 6–4-re elvesztette, igaz, hatalmas csatában.

Juan Carlos Ferrerót gyakorlatilag lelőtte a pályáról a cseh Berdych, Turszunov három szettben, több mint két óra alatt gyűrte le Lopezt, míg Stepanek Malisse-t, a francia Mathieu pedig kitűnő meccsen Carlos Moyát intézte el.