Álomdöntő: Sarapova könnyen, Ivanovics vesztett állásból nyert

2008.01.24. 09:51
A legjobb négy mezőnyét látva a szakértők többsége Marija Sarapova és Ana Ivanovics továbbjutását várta és csütörtökön nem is történt meglepetés, az orosz és a szerb klasszis jutott a döntőbe az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, a szezon első Grand Slam-tornáján. A korábbi világelső könnyedén győzte le a sérülésektől gyötört Jelena Jankovicsot, a szerb szépségnek azonban roppant nehéz dolga volt, 0:6, 0:2-ről kellett fordítania a szintén roppant csinos Daniela Hantuchovával szemben.A Marija Sarapova-Jelena Jankovics elődöntő (6:3, 6:1 – 1 óra 18 perc) statisztikájaAz Ana Ivanovics-Daniela Hantuchova (0:6, 6:3, 6:4 – 2 óra 10 perc) elődöntő statisztikája
Marija Sarapova adogat
Reuters
Reuters

Az első elődöntő meglehetősen egyoldalú volt, a bombaformában teniszező Sarapova ezúttal is bizonyította, első számú esélyese a melbourne-i viadalnak. A férfi szurkolók egyik legnagyobb kedvence az előző körben a világelső Justine Henint 6:4, 6:0-ra ütötte ki és ezúttal sem volt sokkal nehezebb dolga.

A 42 perces első szettben Sarapova viharosan kezdett, 5:0-ra elhúzott, úgy tűnt, pillanatokon belül els is döntő a nyitó „felvonást”. A napok óta hátproblémával küszködő Jankovics azonban nem adta fel, sorozatban három gémet nyert, de ennél többre már nem futotta tudásából.

Az orosz klasszis rendkívül bátran játszott, igaz 15 önhibát vétett. Sarapova azonban az első játszmában 20-3-ra (!) nyerte a győztes ütések különviadalát, ez mindent elárult a találkozóról.

„5-0-ra vezettem, még saját szintemet tekintve is remekül játszottam. De mindenki tudja, hogy Jelena nagyszerűen teniszezik, ha hátrányba kerül. De utána már nem volt gond, igazán boldog vagyok, hogy ismét döntőbe jutottam” – mondta a 2007-ben is finalista orosz szépség.

A 36 perces második szettben már esély sem volt a fordulatra, főleg azután, hogy az első játékot követően Jankovics ismét ápolásra szorult.

„Fel akartam adni a találkozót, de ez sportszerűtlen lett volna a közönséggel szemben. Az elődöntőben voltunk, így minden tőlem telhetőt megtettem azért, hogy befejezzem a mérkőzést” – mondta Jankovics.

A második elődöntőben sokáig levegőben lógott a meglepetés, mivel a rendkívül jól játszó Hantuchova bő félóra alatt 6:0, 2:0-ra elhúzott. Ivanovics szenvedett, nem találta önmagát, úgy tűnt, nem tudja megismételni tavalyi párizsi szereplését, amikor döntős volt a Roland Garroson.

Hantuchova azonban nem tudta megragadni élete legnagyobb esélyét, „visszaengedte” ellenfelét a mérkőzésbe, és emiatt valószínűleg még hosszú ideig bosszús lesz. Az egyre jobban teniszező Ivanovics ugyanis először egyenlített, majd 4:3-nál egy kettőshibának köszönhetően ismét brékelt, majd ki is egyenlítette szetthátrányát.

A döntő felvonásban 4:4-ig együtt haladt a két klasszis, majd bréklabdánál Hantuchova könnyű ütést rontott, ezzel elúszott számára a döntő. Ivanovics ugyanis „kiszerválta” a meccset és készülhet élete második egyéni Grand Slam-döntőjére.

MELBOURNE 2008, AUSTRALIAN OPEN:

NŐI EGYES, ELŐDÖNTŐ
Marija Sarapova (orosz, 5.) Jelena Jankovics (szerb, 3.) 6:3, 6.1
Ana Ivanovics (szerb, 4.) Daniela Hantuchova (szlovák, 9.) 0:6, 6:3, 6:4
----
Sarapova (orosz, 5.) Jankovics (szerb, 3.)