Novak Djokovics számára Lleyton Hewitt sem jelentett akadályt

2008.01.21. 12:47
Bejutott a legjobb nyolc közé Novak Djokovics az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, miután a férfi egyes 4. fordulójában 7:5, 6:3, 6:3-ra legyőzte a hazaiak kedvencét, Lleyton Hewittot. Az ellenfele a negyeddöntőben az a David Ferrer lesz, aki a sanghaji Mesterek Kupáján döntőt játszott.
Novak Djokovics eddig rendíthetetlen, kérdés, hogy David Ferrer ellen mire lesz majd képes?
Reuters
Reuters

Novak Djokovics játszmavesztés nélkül jutott be a nyolc közé az Australian Openen, a szerb tehetség helyi idő szerint késő este három szettben búcsúztatta az ausztrál Lleyton Hewittot.

Djokovics a harmadik játszmában, 5:2-nél, a saját adogatójátékánál két mérkőzéslabdához jutott, azonban a 2005-ben döntőt játszó adelaide-i mindkettőt hárította, majd elvette a szerb szervagémjét.

Felcsillant a remény Hewitt számára, de kérészéletűnek bizonyult.

A következő játékban ő adogatott, azonban így is ez jelentette számára a meccs utolsó gémjét.

Djokovics 15:40-nél újabb két mérkőzéslabdához jutott, és itt már nem volt menekvés Hewitt számára. A 20 esztendős délszláv 2 óra 26 perc után 7:5, 6:3, 6:3-ra megnyerte a találkozót.

Djokovics egyértelmű fölényben volt végig, 42 nyerő megoldásával Hewitt csak 26-ot tudott szembe állítani.

A Monte Carlóban élő, Belgrádban született jobbkezes klasszis összesen 108 pontot nyert, az ausztrál csak 86-ot.

A negyeddöntőben Djokovics azzal a spanyol David Ferrerrel találkozik, aki honfitársát, Juan Carlos Ferrerót búcsúztatta a negyedik körben.

Ferrer pályafutása során először most jutott be a melbourne-i Grand Slam-torna negyeddöntőjébe, méghozzá úgy, hogy a lábát többször is ápolni kellett a Ferrero elleni összecsapáson.

TENISZ, AUSZTRÁL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG (MELBOURNE)