Davis-kupa, döntő: a győzelem küszöbén az amerikaiak

2007.12.01. 11:02
James Blake pályafutása legnagyobb győzelmének nevezte a Mihail Juzsnij elleni mérkőzését, miután a Portlandben zajló Egyesült Államok–Oroszország tenisz Davis-kupa-döntőben 6:3, 7:6, 6:7, 7:6-ra megnyerte a második egyest.
James Blake arcszőrzet nélkül kissé furcsa, de eredményes
REUTERS/Steve Dipaola

Blake sikerével az amerikaiak 2-0-s vezetésre tettek szert a pénteki nap után, így szombaton akár meg is nyerhetik a finálét.

„Valószínáleg ez a legnagyobb győzelmem” – fogalmazott Blake a három és fél órás csata után.

„Ma egy olyan Juzsnyij ellen nyertem, aki nagyon jó teniszt játszik, és mindenféle borításon remek. Szóval, határozottan ez volt a legjobb teljesítményem.”

„Be akartam bizonyítani, hogy nehéz helyzetekben is keményen kitartok, egy nehéz mérkőzésen, egy olyan döntőben, amilyenen még nem vettem részt.”

James Blake a negyedik szettben, 5:4-nél a mérkőzésért adogatott, de nem tudta megnyerni a játékot, így 6:6 után rövidítésre került sor.

A tiebrékben aztán megint az amerikai volt a jobb, és amikor 6-3-nál Juzsnij a hálóba ütött tenyeressel, mégis győzelmet ünnepelhetett.

Az első egyéni mérkőzésen Andy Roddick sokkal könnyebben, 6:4, 6:4, 6:2-re veret Dmitrij Turszunovot a Memorial Cloiseumban.

Ha az amerikaiak a hátralévő három összecsapás közül egyet megnyernek, akkor 32. alkalommal hódítják el a Davis-kupát.

Párosban Bob és Mike Bryan az abszolút esélyes a Nyikolaj Davigyenko, Igor Andrejev duóval szemben, így a finálé már szombaton véget érhet.

A Davis-kupa címvédője Oroszország, amely tavaly a moszkvai döntőben győzte le Argentína csapatát.

TENISZ, DAVIS KUPA, EGYESÜLT ÁLLAMOK–OROSZORSZÁG DÖNTŐ (Portland)