Tenisz, Linz: Hantuchova legyőzte Schnydert és megnyerte a tornát

2007.10.28. 15:40
A szlovák Daniela Hantuchova sikerével zárult a linzi tenisztorna. A második helyen kiemelt versenyző a döntőben 6:4, 6:2-re verte a svájci Patty Schnydert.
Daniela Hantuchova
Reuters
Reuters

Hantuchovának ez volt a második WTA-tornasikere a szezonban, és karrierje során harmadszor diadalmaskodott.

A szlovák versenyző az első szettben 4:2-es vesztésre is állt, ám utána sorozatban öt játékot nyert, ezzel megnyerte az első játszmát, és a másodikban is vezetést szerzett.

A hatodik helyen kiemelt Schnyder 2:1-nél adogatást vesztett, majd utána két jó lehetőséget is elhibázott, hogy elvegye Hantuchova szerváit. Hantuchovát ugyan a második szettben figyelmeztette a mérkőzésvezető a lassú játéka miatt, de utána a második meccslabdáját már hozta.

Schnyder másodszor jutott el a döntőig ebben a szezonban.