Téli olimpia: két meccsen is extra end döntött női curlingben

2018.02.15. 15:19
A női curligesek már a harmadik körön is túl vannak a Pjongcsangban zajló téli olimpián. Japán és Svédország továbbra is őrzi makulátlan mérlegét, a címvédő kanadaiak azonban eddig győzelem nélkül állnak.

A japánok már a harmadik győzelmüknél tartanak, miután 7–5-re legyőzték a házigazdákat, míg a svédek eddig csak két meccset játszottak, ám most extra endben visszavágtak a kanadaiaknak a négy évvel ezelőtti olimpia döntőjében elszenvedett vereségért. Az észak-amerikaiakkal viszont az a csúfság esett meg, hogy címvédőként mindkét eddigi meccsüket elbukták.

A másik extra endet a britek nyerték meg Kína ellen, amivel fel is jöttek a harmadik helyre, míg a negyedik találkozón Svájc egy ponttal legyőzte az amerikaiakat.

Az állás:
1. Japán 3 győzelem (3 mérkőzés), 2. Svédország 2 (2), 3. Nagy-Britannia 2 (3), 4. Dél-Korea, Orosz csapat, Svájc 1-1 (2), 7. Egyesült Államok, Kína 1-1 (3), 9. Dánia, Kanada 0-0 (2)