Téli olimpia: az amerikaiak bejutottak a női hokidöntőbe

2018.02.19. 08:12
Hétfőn játsszák a női jégkorongtorna elődöntőit a Pjongcsangban zajló téli olimpián. Az első összecsapáson az Egyesült Államok és Finnország mérte össze erejét.

A női jégkorongozók 1998 óta íródó olimpiai történelmében eddig csupán egyszer fordult elő, hogy nem az Egyesült Államok és Kanada játszotta a finálét. 2006-ban óriási meglepetésre a svédek kiejtették az amerikaiakat az elődöntőben.

Pjongcsangban is a két észak-amerikai válogatott a favorit, s elsőként az amerikaiaknak nyílt esélye a döntőbe jutás kivívására, akik világbajnokként éltek is a lehetőséggel, méghozzá elég magabiztosan. Gigi Marvin már a harmadik percben a finnek kapujába talált, majd a harmad végén Dani Cameranesi növelte az előnyt. A második játékrész közepén aztán egy percen belül két gólt is szereztek az amerikaiak, ezzel végleg eldöntve a döntőbe jutás kérdését, majd a záró harmad első percében ismét Cameranesi volt eredményes, beállítva az 5–0-s végeredményt.

A másik finalista kilétére a magyar idő szerint 13:10-kor kezdődő Kanada–Orosz csapat összecsapáson derül majd fény. Bomba meglepetés lenne, ha nem a Shannon Szabadossal felálló címvédő kanadaiak lennének ismét az amerikaiak ellenfelei.

TÉLI OLIMPIA, PJONGCSANG
JÉGKORONG, NŐI ELŐDÖNTŐ

Egyesült Államok – Finnország 5–0 (2–0, 2–0, 1–0)
G:
Marvin (2:25), Cameranesi (18:38), Lamoureux-Davidson (33:21), Knight (33:55), Cameranesi (40:45)