Északiösszetett-vk: kettős norvég siker Schonachban

2013.12.21. 15:17
A németországi Schonachban folytatódott az északiösszetett-versenyzők világkupa-sorozata. A vasárnapi egyéni versenyt a norvég Magnus Moan nyerte honfitársa, Havard Klemetsen és a japán Vatabe Akito előtt.

A síugrást Klemetsen nyerte 102 méteres ugrással, s bár a második német Tobias Haug egy méterrel távolabbra repült, mégis 11 másodperccel később indulhatott a 10 km-es sífutásnak. Az összetett világkupa címvédője, a német Eric Frenzel 34 másodperces hátrányból indult, míg a jobb sífutók közül Vatabe a 11., Moan a 20. helyen zárta az ugrást, hátrányuk azonban csak 53, illetve 67 másodperc volt.

A futásban Haug visszacsúszott, Klemetsen viszont a táv kétharmadáig tudta tartani az előnyét, ekkor azonban Moan vezetésével felértek az üldözők. Öten haladtak az élen, s a hajrában Moan és Klemetsen tudott ellépni a többiektől, a harmadik helyért viszont nagyot csatázott Vatabe, a norvég Jan Schmid és Frenzel. Közülük a japán került ki győztesen, míg az összetettben vezető Frenzelnek ezúttal meg kellett elégednie az ötödik hellyel.

Északiösszetett-vk, Schonach (Németország)