490 Cikk
Archiv cikkek
2009.08.02. 00:08

Pars tartja formáját

A 114. országos bajnokság első napján a kalapácsvető Pars Krisztián öt centivel maradt el a 80 métertől, Kürthy Lajos 19.56tal nyerte meg a súlylökést. Női 100 méteren a 16 éves Nguyen Anasztázia lett az első, míg 400on kikapott Petráhn Barbara.
2009.08.01. 02:08

Gay nyerte a párharcot

Tyson Gay 100 méteren legyőzte Asafa Powellt, hátszéllel 9.79 másodpercet ment. Allyson Felix a világ idei legjobbjával, 21.88 másodperccel nyerte meg a női 200 métert. A súlylökő Tomasz Majewski 21.95 méterrel ugyancsak a ranglista élére került a stockholmi Szuper Grand Prix-n.
2009.07.29. 01:36

Vlasic volt a jobb

Blanka Vlasic legyőzte Ariane Friedrichet a monacói szuper Grand Prix-viadalon. Az amerikai Maggie Vessey óriási meglepetésre 1:57.84 perccel nyerte meg a 800 métert. A női 400 méteres gátfutásban Lashida Demus 52.63 másodperccel lett első.
2009.07.26. 02:28

Jól fizető győzelem

Pars Krisztián megnyerte a finnországi Lapinlahtiban rendezett dobóversenyt is, így harmincezer dollárt kasszírozott, de a világbajnokságig még szeretne csiszolni a technikáján.
2009.07.10. 23:05

Csúcsformában

Egymás után születtek a világ idei legjobb eredményei a római Golden League-viadalon. Remekeltek a százasok, Tyson Gay és Kerron Stewart, ismét a régi formáját mutatta 5000 méteren Kenenisa Bekele, hozta a szokásosat Jelena Iszinbajeva, 1500-on Marjam Dzsamal ugrott a lista élére. Az egymillió dolláros jackpotért négyen maradtak versenyben.
2009.07.07. 23:09

Olasz színekben fut

Olasz színekben nyerte meg Varga Judit az írországi Corkban az 1500 métert (4:14.03). A müncheni Európa-bajnokság negyedik helyezettje öt esztendeje él Olaszországban, férjhez ment, kislánya, Giada két és fél éves.

Az operáció után szeretné folytatni

Fazekas Róbert számára úgy ért véget az idény, hogy el sem kezdődött. A diszkoszvetés országos csúcstartója tavasz óta sérüléssel küszködött, de úgy tűnt, a hét végi marokkói versenyen már bemutatkozhat. Ám a múlt héten súlyosbodott a sérülése, kiderült, hogy gerincsérvvel műteni kell, így nem lehet ott az augusztusi berlini világbajnokságon sem.
2009.07.04. 02:39

Hatan a jackpotért

A nyolc rajtoló jackpotvárományosból hatan küzdhetnek tovább a Golden League-sorozat fődíjáért. Kenenisa Bekele fergeteges hajrában győzött, Sanya Richards magabiztosan lett első, Jelena Iszinbajevát megzavarta ugyan a versenyt félbeszakító eső, mégis diadalmaskodott.