Primera División: La Corunában nyert, és már negyedik a Betis

2012.12.02. 18:53
A spanyol labdarúgó-bajnokság (Primera División) 14. fordulójában a Betis a Depor vendégeként nyert minimális különbséggel, így a negyedik helyre léphet fel a tabellán a fordulót követően.

Az első félidőben eredményes Rubén Castro a szünet után is betalált, így kétgólos lett a vendégek előnye. A házigazdák azonban egy perc múlva szépítettek, hogy a gólszerző Riki újabb öt perc elteltével már egálra alakítsa az eredményt. A három pont sorsa a 76. percben dőlt el, amikor a sevillai gárdából Joel Campbell betalált a Depor kapujába.

Két hete a sevillai rangadón súlyos (5–1) vereséget szenvedő Betis a Real Madrid elleni múlt heti sikerrel azért gyorsan felállt a padlóról, La Coruna-i győzelmével pedig már a BL-indulást jelentő negyedik helyre kapaszkodott fel.

Nyolcadszor nyert a Betis, hetedik idegenbeli fellépésén negyedszer, a kieső helyen álló Depor hetedszer kapott ki, hetedik hazai fellépésén pedig már negyedszer.

PRIMERA DIVISIÓN
14. FORDULÓ
Deportivo–Betis 2–3 (Riki 55., 60., ill. Rubén Castro 38., 54., Joel Campbell 76.)