La Liga: vendégként nyert a Real, Casillas volt a legjobbja

2015.04.08. 23:51
A házigazdák legaktívabbja Manucho volt (balra), a Real egyik legjobbja pedig a második gólt szerző James Rodríguez<br />(Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában a Rayo Vallecano vendégeként gyűjtötte be a győzelemért járó három pontot a Real Madrid. Carlo Ancelotti együttese a 68. percig nem tudta feltörni a jól védekező és bátor támadójátékkal előrukkoló hazaiakat, akkor azonban Cristiano Ronaldo megszerezte a vezetést, percekkel később pedig James Rodríguez a kegyelemdöfést is megadta. A vendégek legjobbja azonban így is Iker Casillas volt. A Celta Vigo a 93. percben mentette döntetlenre a granadai meccsét.

Carlo Ancelotti az Iker Casillas – Carvajal, Serrgio Ramos, Varane, Marcelo – Modric, Kroos, James Rodríguez – Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo kezdőt álmodta meg szerda estére, de neki legyen mondva, olyan sokat aligha nyugtalankodott ezen kedd éjszaka. Az jobban frusztrálhatta, hogy a Rayo Vallecano nemcsak egyenrangú partnernek bizonyult az első félidőben, hanem mezőnyfölényhez jutott. A labdabirtoklásban speciel a házigazdák voltak a jobbak, más kérdés, hogy a veszélyesebb akciókat a kontrákat vezető Real Madrid dolgozta ki. A félidő közepén Gareth Bale talált a hazai kapuba, les miatt azonban érvénytelen lett a találat. Maradt a gól nélküli állás. Miként a 33. percet követően is, amikor Iker Casillas bravúrral hárította Manucho szöglet utáni, gólba tartó fejesét.

A szünet után felpörgette a tempót a Real Madrid, a vendégek átvették a kezdeményezést. Ennek a felfokozott mentális állapotnak volt köszönhető, hogy három perc alatt négy játékosuk kapott sárga lapot. Cristiano Ronaldo erősen véleményesen esett el a hazai tizenhatoson belül egy blokkolási kísérlet közben, majd ő kapott lapot műesésért. Gareth Bale hátulról igyekezett labdát szerezni, de buktatta ellenfelét: sárga. Toni Kroos mindezt megvéleményezte: sárga. Dani Carvajal pedig szimplán túl keményen lépett oda: sárga. Óriási nyomás alá helyezte a Real az ellenfelét, a Rayo a 68. percig húzta ki kapott gól nélkül. Akkor Carvajal jobb oldali pazar beadását Cristiano Ronaldo csukafejessel küldte a hazai kapuba (0–1).

Három perccel később Nacho bombájánál Iker Casillas tett hozzá ismét érdemit a meccshez. A 73. percben tankönyvekbe illő akció végén James Rodríguez tekert a tizenhatosról a jobb alsóba (0–2).

A kétgólos hátrány elvette az élét a meccsnek, a Rayo motivációja jelentősen csökkent. A „királyiak” ezzel szemben könnyedén játszottak, már színezhették is a játékot. Előnyüket így is növelhették volna, de helyzeteik már kimaradtak. Miként a peches hazaiaknak is, de ebben a sokat blokkoló és szerelő Sergio Ramosnak is komoly érdemei voltak.

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ

Rayo Vallecano–Real Madrid 0–2 (Cristiano Ronaldo 67., James Rodríguez 73.)
Granada–Celta Vigo 1–1 (Robert Ibánez 3., ill. Bongonda 93.)

KORÁBBAN
Barcelona–Almería 4–0 (Messi 33., Luis Suárez 55., 93., Bartra 75.)
Deportivo La Coruna–Córdoba 1–1 (Florin Andone 87. - öngól, ill. Florin Andone 55.)

1. Barcelona 30 24 2 4 85–17 +68 74
2. Real Madrid 30 23 1 6 89–27 +62 70
3. Atlético Madrid 30 20 5 5 57–23 +34 65
4. Valencia 29 18 7 4 52–22 +30 61
5. Sevilla 30 19 4 7 55–34 +21 61
6. Villarreal 29 14 8 7 43–26 +17 50
7. Málaga 30 13 6 11 32–33 –1 45
8. Athletic Bilbao 29 11 6 12 27–35 –8 39