La Liga: Luis Suárez duplázott, néggyel nyert a Barca

2015.04.08. 21:53
Lionel Messié volt az első gól, példáját Luis Suárez és Marc Bartra követte
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a listavezető Barcelona. A katalánok az Almeríát győzték le 1–0-s első félidőt követően 4–0-ra, a hazaiak közül Lionel Messi és Luis Suárez is eredményes volt, utóbbi kétszer. A Depor La Corunában már emberhátrányban játszva a hajrában mentett pontot a Córdoba ellen. A mérkőzés főszereplője Florin Andone volt, a vendégek román légiósa mindkét kapuba betalált.

Luis Enrique alaposan megforgatta csapatát. A tréner a Claudio Bravo – Dani Alves, Bartra, Mascherano, Adriano – Sergi Roberto, Xavi, Rakitic – Messi, Luis Suárez, Pedro tizeneggyel kezdett, közülük mindössze négy mezőnyjátékos volt ott a vasárnapi, vigói bajnoki kezdőjében. A középpályás sort testületileg rotálta Luis Enrique: akkor a Rafinha, Busquets, Iniesta trió állt fel a kezdésre, ezúttal azonban három akkori csereember. Akik közül csak kettő lépett pályára a Celta ellen.

A különösen aktív Pedro és Luis Suárez vezetésével azonnal nekiesett a házigazda a vendégeknek, megvolt a mezőnyfölény és megvoltak a helyzetek is. Az első igazán nagyobb gólszerzési lehetőség mégis a vendégek előtt adódott: a 15. percben Wellington Silva lövése alig kerülte el a jobb alsót. Feltűnően sok volt a katalánok részéről a keresztlabda. A Barca taktikája nyomokban emlékeztetett a tikitakára. Nyilvánvaló, hogy még tovább bővítik a repertoárt. A szögletekre, szabadrúgásokra már eddig is sok figyelmet szenteltek – profitáltak is belőle -, ezúttal a súlypontáthelyezés került terítékre. Nem kis gondot okozva ezzel az Almeríának. Mivel azonban a hazai befejezésekbe rendre hiba csúszott, máskor az utolsó passzokból hiányoztak centik, a 33. percig kihúzta kapott gól nélkül a fegyelmezetten és nagy odaadással bekkelő vendégcsapat. Akkor Lionel Messi a jobb oldalról cselezte magát befelé, az oldalvonaltól belopta magát a tizenhatoson belülre, majd takarásból eltekerte a labdát a kapu jobb oldalába (1–0). A hazai vezetés nem változtatott a játék képen: támadott a Barca, védekezett az Almería.

Hasonló jelenet végén növelte az előnyét a Barcelona a második félidő elején, a különbség annyi volt csupán, hogy ezúttal Luis Suárez talált be remek testcselek után (2–0). Gólját az tette látványosabbá, hogy a vetődő Julián Díaz ujjheggyel a jobb felsőbe segítette. A 75. percben Xavi szögletét a középen jól érkező Marc Bartra fejelte a kapuba, meggyőzővé téve a hazai vezetést (3–0).

A hajrára maradt Messi érvénytelenített találata, majd az argentin szabadrúgásokból próbálkozhatott, de nem járt eredménnyel. A vendégek igyekeztek szépíteni, de hiába értek fel többször a Barcelona tizenhatosáig, a hazai védők ott már hatástalanították a támadásaikat. A 92. percben a ghánai légiós, Thomas Teye Partey alighanem pályafutása gólját lőhette volna, ha a játékvezető megadja. Ő is lesen volt, társa pedig előtte eltakarította a barcelonain védőt. A slusszpoént így a katalánok mondták ki, már a hosszabbításban: Pedro megugrott a bal szélen, centerezését Luis Suárez vágta az üres kapuba (4–0). Az uruguayi belakta a Camp Nout: utóbbi három hazai meccsén kivétel nélkül eredményes volt, öt találatot szerzett.

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ

Barcelona–Almería 4–0 (Messi 33., Luis Suárez 55., 93., Bartra 75.)
Deportivo La Coruna–Córdoba 1–1 (Florin Andone 87. - öngól, ill. Florin Andone 55.)
Rayo Vallecano–Real Madrid 0–2 (Cristiano Ronaldo 67., James Rodríguez 73.)
Granada–Celta Vigo 1–1 (Robert Ibánez 3., ill. Bongonda 93.)

1. Barcelona 30 24 2 4 85–17 +68 74
2. Real Madrid 30 23 1 6 89–27 +62 70
3. Atlético Madrid 30 20 5 5 57–23 +34 65
4. Valencia 29 18 7 4 52–22 +30 61
5. Sevilla 30 19 4 7 55–34 +21 61
6. Villarreal 29 14 8 7 43–26 +17 50