nemzetisport.hu 2018.12.02 18:12 Frissítve: 2018.12.02 23:10

La Liga: öngóllal egyenlített Gironában az Atlético Madrid

A hajráig vesztésre állt, de egy öngóllal egyenlítve 1–1-es döntetlent játszott az Atlético Madrid labdarúgócsapata a Girona vendégeként a La Liga 14. fordulójában.

Christian Stuani szerezte meg a vezetést a hazaiaknak (Fotó: AFP)

A hazaiak az első félidő ráadásában szereztek vezetést: a kapujából kicsúszó Jan Oblak eltalálta Christian Stuani lábát, a játékvezető azért megnézte néhányszor az eset videofelvételét, majd megadta a büntetőt, amit az uruguayi csatár nem hibázott el 1–0.

A 82. percben egyenlített az Atlético, egy 50 méteres indítást Diego Costa levett, ám mire ellőhette volna, a becsúszó védő, Jonás Ramalho megelőzte, és 14 méterről saját kapujába helyezte a labdát 1–1.

A döntetlen azt jelenti, hogy az Atlético immáron három hónapja veretlen a hazai bajnokságban, de a hazaiak sem kaptak ki a legutóbbi hat fordulóban.

SPANYOL LA LIGA
14. FORDULÓ
Girona–Atlético Madrid 1–1 (Stuani 45+2. – 11-esből, ill. Ramalho 82. – öngól)
Real Betis–Real Sociedad 1–0
(Junior Firpo 33.)
Deportivo Alavés–Sevilla 1–1
(Jony 37., ill. Ben Yedder 78.)
Barcelona–Villarreal 2–0 (Piqué 36., Carles Alena 87.)

Spanyol labdarúgás nemzetisport.hu

Jó ebédhez szólt a La Liga, a kis katalán csapat elhúzta a királyi klub nótáját, Ramost kiállították a végén.

2019.02.16 11:56:15

Sorozatban három döntetlen után visszatalált a győzelem útjára a katalán csapat.

2019.02.10 20:11:23

Hiába kezdett az argentin ász Bilbaóban, a hazaiaknak több ziccerük volt, ám a német kapussal nem bírtak.

2019.02.08 12:27:16

Gareth Bale csereként állt be, és ő tette fel az i-re a pontot a mérkőzés utolsó góljával.

2019.02.06 18:33:23

A madridiak 1–1-et játszottak a Király-kupa elődöntőjének első felvonásán; Messi csereként szállt be.