La Liga: nézők nélkül is simán nyert a Barcelona – videók

2017.10.01. 18:06
A Barcelona a második félidőben intézte el a Las Palmast (Fotó: AFP)
Az FC Barcelona 3–0-ra legyőzte a Las Palmast a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában – nézők nélkül.

A katalán függetlenségi szavazás körüli események miatt a mérkőzést zárt kapuk mögött rendezték meg.

Az első félidőben nem esett gól. Bár a Barcelona többet támadott, az első játékrész legnagyobb helyzete a Las Palmas előtt adódott. A 43. percben Jonathan Calleri a kapufát találta el.

A második félidő elején szögletet követően megszerezte a vezetést a Barca: Sergio Busquets gyönyörűen fejelt a kapuba Lionel Messi beadása után.

Messinek ez volt a 139. gólpassza a Barcelonában spanyol bajnokin, viszont az első, amelyet Busquets váltott gólra.

Az argentin később maga is betalált, kétszer is bevette a vendégek kapuját.

Messi első gólja

Messi második találata

Messi így már 11 gólnál jár a spanyol bajnokságban. A 2017-es esztendőben már 45 gólos, 14-gyel többször zörgette meg a hálót, mint bárki más a La Ligában.

A Barcelona tehát az első félidő viszonylag szorosabb csatája után a második játékrészben könnyedén a maga javára fordította a mérkőzést., és továbbra is vezeti a spanyol bajnoki tabellát.

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ
FC Barcelona–Las Palmas 3–0
(Busquets 49., Messi 70., 77.)

Korábban
Real Sociedad–Real Betis 4–4 (Willian José 13., Oyarzabal 26., Xabi Prieto 57., D. Llorente 86., ill. Sanabria 6., Feddal 28., Joaquín 46., León 83.)

Később
18.30: Valencia–Athletic Bilbao
18.30: Villarreal–Eibar
20.45: Real Madrid–Espanyol (Tv: Sport1)

Szombati eredmények
Deportivo La Coruna–Getafe 2–1 (L. Pérez 66., Andone 87., ill. Diedhiou 54.)
Sevilla–Málaga 2–0 (Banega 68. – 11-esből, Muriel 70.)
Levante–Deportivo Alavés 0–2 (Munir 33., Medrán 81.)
Leganés–Atlético Madrid 0–0

Pénteken játszották
Celta Vigo–Girona 3–3 (Sisto 9., Maxi Gómez 16., Wass 76., ill. Portu 10., Stuani 15., Juanpe 86.)

1. FC Barcelona 7 7 23– 2 +21 21
2. Sevilla 7 5 1 1 9– 3