La Liga: Messi mérföldkőhöz ért, a Barca simán nyert

2017.08.26. 20:08
A Barcánál gólörömökben is számolják Lionel Messi góljait, már 351-nél járnak (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2. fordulójában a Barcelona 2–0-s könnyed sikert aratott a Deportivo Alevés ellen. A mérkőzés hőse Lionel Messi, aki nemcsak a győzelmet szállította a katalánoknak, hanem egy személyes mérföldkőhöz is érkezett – első találatával megszerezte a 350. bajnoki gólját.

A Barcelona a spanyol bajnokság nyitófordulójában 2–0-s győzelmet aratott a Real Betis ellen, és a találkozón Lionel Messi rendkívül közel került hozzá, hogy megszerezze a 350. bajnoki gólját, ám háromszor is csak a kapufát találta el.

Ami késik, nem múlik, gondolhatták a katalánok szurkolói, hitüket pedig csak megerősítette, amikor ezúttal a 39. percben tizenegyeshez jutottak a gránátvörös-kékek. Természetesen az argentin végezte el a büntetőt, próbálkozását azonban Fernando Pacheco kapus bravúrral hárította. Mondhatni így volt igazságos, ugyanis a Gerard Piqué által kiharcolt tizit elég könnyű síppal fújta be a játékvezető.

Az 55. percben aztán már nem volt pardon, a gránátvörös-kékek klasszisa megszerezte a 350. találatát a spanyol élvonalban: Messi szemfülesen lecsapott a csapattársától érkező pontatlan, már-már az ellenfélnél lévő labdára és azonnal lőtt. A labda meg is pattant, Pacheco ezúttal tehetetlen volt. 0–1

Tíz perccel később a 351. gól is megszületett, ezúttal Alexis hibázott: a felszabadítási kísérletbe Paco Alcácer tette bele a fejét, a labda Messihez került, aki 8 méterről kapásból lőtt a kapuba. 0–2

A kiváló támadó később a kapufát is eltalálta, több gól viszont már senkitől sem érkezett, így a Barcelona a második meccsét is megnyerte. A találkozó krónikájához tartozik még, hogy a hajrában az egyik nyári szerzemény, Paulinho is bemutatkozott új csapatában.

SPANYOL LA LIGA
2. FORDULÓ

Deportivo Alavés–Barcelona 0–2 (Messi 55., 66.)
Girona–Málaga 1–0 (Alcalá 28.)
Levante–Deportivo La Coruna 2–2 (Bardi 35., Ivi 83. – 11-esből, ill., Cartabia 5., Sidnei 31.)