La Liga: Mathieu szállította a győzelmet a Barcelonának

2015.04.05. 22:51
Jérémy Mathieu gólja három pontot ért a Barcelonának (Fotó: AFP)
A Barcelona 1–0-ra nyert Jérémy Mathieu góljával a Celta Vigo otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában.
HÁROM ÉV UTÁN SÁRGA LAP SZÍNÉSZKEDÉSÉRT
Az első félidő hajrájában Luis Suárez műesésért sárga lapot kapott. Az OptaJose nevű statisztikai oldal szerint ez előtt legutóbb 2012 januárjában (Iniesta a Betis ellen) „sárgult be” Barcelona-játékos színészkedésért.

A Real Madrid 9–1-es gálával hozta a kötelezőt a Granada ellen, így a Barcelonának győznie kellett Vigóban négypontos előnye megtartásához. Ennek érdekében az argentinok legutóbbi két felkészülési mérkőzését lábsérülése miatt kihagyó Lionel Messi is vállalta a játékot, és az első félidőben ő alakította ki a legnagyobb Barca-helyzetet. Lövése után Sergio Álvarez Neymar elé ütötte ki a labdát, de a brazil nem találta el a kaput az ismétlésnél. A Celta Vigo veszélyesebben játszott a nyitó játékrészben, de csak lesgólig jutott.

A második félidő elején a Barcelona is lőtt egy érvénytelenített gólt – Neymar szintén az asszisztens fellendülő zászlója miatt nem ünnepelhetett.

Teltek a percek, de a vendégek továbbra is eredménytelenül próbálkoztak a Celta védelmének feltörésével. Ami nem sikerült Neymarnak, Messinek vagy Suáreznek, az Jérémy Mathieu-nek igen. A francia védő – aki két hete, a Real Madrid elleni rangadón jegyezte első gólját a Barca színeiben – Xavi szabadrúgására érkezett jól a hosszú oldalon, és pontos fejesével megszerezte a vezetést a katalánoknak bő negyedórával a vége előtt. 0–1

A 89. percben Fabián Orellanának volt egy nem mindennapi megmozdulása, de a Celta-szurkolók bánatára chilei játékosuk nem egy szép góllal vétette észre magát, hanem azzal, hogy egy gyepdarabbal megdobta Sergio Busquetset, amiért piros lapot kapott.

Mathieu találata végül is elégnek bizonyult a Barcelonának a győzelemhez, így továbbra is négy ponttal vezet a Real előtt.