La Liga: gólparádé - a Real Madrid kilencet, CR ötöt vágott

2015.04.05. 13:50
Cristiano Ronaldo megállíthatatlan volt, és átvette a vezetést a góllövőlistán Lionel Messitől (Fotók: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 29. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén a Real Madrid hazai pályán megsemmisítő, 9–1-es verést mért a kieső helyen álló Granadára. A királyiak sikeréből Cristiano Ronaldo egymaga öt góllal vette ki a részét.

A Real Madrid vezetőedzője, Carlo Ancelotti ezúttal sem tartalékolt, pedig a Granada erejét ismerve ezt nyugodtan megtehette volna. Az andalúziai együttes kieső helyen áll, míg idegenben szeptember 20. óta nem nyert a bajnokságban, és vendégként a leggyengébb a mutatója. Ehhez képest az első 25 percben egész jól tartotta magát Abel Resino csapata – utána azonban kapott kilencet! Vegyük sorban a futószalagon érkező találatokat, melyek közül az első hét 31 perc (!) leforgása alatt született.

A 25. percben Toni Kroos kiugratása után Gareth Bale lerázta magáról védőjét, elhúzta Oier Olazábal mellett a labdát, majd arra is volt ideje, hogy a gólvonalig gyalogoljon, aztán néhány centiről az üres kapuba passzolt (1–0). Ezt követően Cristiano Ronaldo pillanatai következtek, aki a 30. és a 38. perc között mesterhármast jegyzett, ezzel 1960 óta az első Real Madrid-játékossá avanzsált, aki ilyen rövid időn belül triplázott úgy, hogy egyik gólját sem tizenegyesből érte el. Az sem meglepő, hogy ez volt CR karrierjének leggyorsabb mesterhármasa, ráadásul utolérte a 28-nál járó, s csúcstartó Alfredo Di Stéfanót a Real Madrid mezében hivatalos meccsen elért triplák tekintetében.

Kezdésként a lábközépcsonttörése után visszatérő James Rodríguez látványos bokapassza után lőtte ki jobbal a bal alsó sarkot (2–0). Hat perccel később Marcelo húzott el a bal oldalon, beadását követően Oier nem tudta megfogni a labdát, amelyet a portugál kiválóság futtából, középről a kapu közepébe vágott (3–0). A 38. percben pedig körülbelül 22 méterről bombázott kapura, és a Granada-kapus ügyetlenkedésének is köszönhetően a bal felső sarokban kötött ki a labda (4–0).

Kieső helyen álló Granada ide vagy oda, az öt gól önmagáért beszél

A második félidőt ott folytatta a Real Madrid, ahol az elsőt abbahagyta, annyi különbséggel, hogy még sűrűbben rámolta be a gólokat. Az 52. percben James Rodríguez szöglete után Karim Benzema is feliratkozott a gólszerzők közé, miután a mellel átvett labdát egy pattanás után a kapu közepébe helyezte (5–0). Két percre rá Bale lágy mozdulata után Ronaldo fejelt a kapuba két méterről (6–0), majd újabb két perc elteltével ismét Benzema köszönt be Álvaro Arbeloa átadása után (7–0) – és még 60 perc sem telt el a meccsből.

Az óriási előny túlságosan is megnyugtatta a királyiakat, akiknek makulátlan játékába a 74. percben belepiszkított az andalúziai alakulat. A hajrához közeledve Jusszef el-Arabi szöktette Roberto Ibánezt, aki néhány méteres labdavezetés után Iker Casillas mellett a kapuba lőtt, bár a világ- és Európa-bajnok kapus lábbal még beleért a labdába (7–1).

A Granada tehát szépített, ugyanakkor ez felbőszítette a hazaiakat, akik a hajrában még két góllal terhelték meg a látogatók hálóját. Igaz, a nyolcadik Real-gólhoz Diego Mainz is kellett, aki egy jobb oldali beadás után olyan természetes mozdulattal passzolt a saját kapujába, mint ha az ellenfél tizenhatosán belül járna (8–1).

A kegyelemdöfést (ki más?) az ismét őrizetlenül hagyott Cristiano Ronaldo adta meg, aki Luka Modric szabadrúgása után szép mozdulattal fejelt a jobb alsó sarokba (9–1). A háromszoros aranylabdás 36 gólnál jár a bajnokságban, ezzel négytalálatnyi előnyre tett szert Lionel Messivel szemben – fel van adva a lecke a Barcelona támadójának.

CR először szerzett öt gólt a Real Madrid játékosaként, és 2002 óta ő az első játékos, aki tizenegyes nélkül képes erre a teljesítményre a spanyol élvonalban – tizenhárom évvel ezelőtt Fernando Morientes volt elemében a Las Palmas ellen.

A blancók – akik több mint 30-szor vették célba ellenfelük kapuját – ezt megelőzően 1967-ben jutottak el egy meccsen kilenc gólig, míg a Granada történelme legnagyobb vereségét szenvedte el a legmagasabb osztályban.

Abel Resino helyében mi elkezdenénk magunknak új munkát keresni...

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
29. FORDULÓ

Real Madrid–Granada 9–1 (Bale 25., Cristiano Ronaldo 30., 36., 38., 54., 89., Benzema 52., 56., Mainz 83. – öngól, ill. Ibánez 74.)

1. Barcelona 29 23 2 4 81–17 +64 71
2. Real Madrid 29 22 1 6 87–27 +60 67
3. Atlético Madrid 29 19 5 5 55–23 +32 62
4. Valencia 29 18 7 4 52–22 +30 61
5. Sevilla 29 18 4 7 53–33 +20 58
6. Villarreal 29 14 8 7 43–26 +17 50
7. Málaga 29 13 6 10 32–32 0 45
8. Athletic Bilbao 29 11 6 12 27–35 –8 39