La Liga: legyőzte a Valenciát, már a negyedik a Sociedad

2020.02.22. 20:51
A spanyol élvonal 25. fordulójában a Real Sociedad 3–0-ra nyert a Valencia ellen, és a negyedik, BL-indulást érő helyen áll a tabellán.

A találkozó első perceinek ismerkedése után a Real Sociedad első valamirevaló akciójából megszerezte a vezetést: a 12. percben jobbról érkező beadásból a teljesen üresen hagyott Mikel Moreno bólintott mintaszerű mozdulattal a hálóba, 1–0.Mikel Moreno bólintott mintaszerű mozdulattal a hálóba, 1–0.

Az első félidőben ellenfelénél jóval bátrabban,a kapura is veszélyesebben futballozó hazaiak a ráadás perceiben újabb gólt szereztek: szögletet követően Nacho Monreal fejelt közelről a kapuba, 2–0.

A mérkőzés végeredménye a szünet utáni első percekben már ki is alakult, mégpedig egy nem akármilyen lövésnek köszönhetően. Adnan Januzaj hozta fel a labdát a jobbösszekötő helyén, majd – miután senki sem támadta – 21 méterről kíméletlen erővel a jobb felső sarokba bombázott. 3–0

A Real Sociedad egymás utáni második mérkőzését nyerte meg, s már a negyedik helyet foglalja el a táblázaton, míg a Valencia már három forduló óta nyeretlen, és visszacsúszott a nyolcadik helyre.