La Liga: élre állt a Messi mesternégyesével gálázó Barca

CS. M.CS. M.
2020.02.22. 18:06
Messi parádézott, jövő héten el Clásico (Fotó: AFP)
A La Liga 25. fordulójának második szombati mérkőzésén a címvédő Barcelona a kiesés ellen küzdő Eibart fogadta, és nem sok esélyt adott a baszkföldi csapatnak. Lionel Messi már a félidőben háromnál járt, majd még egy gólt szerzett (5–0).

A fordulót megelőzően mindössze egy pont volt a különbség a Real Madrid és a Barcelona között a La Liga tabelláján, méghozzá a fővárosiak javára. Mindezt úgy, hogy jövő hét vasárnap következik a bajnokság második el Clásicoja. Ez éppen elég ok volt a Barcának, hogy száz százalékon pörögjön a kiesés ellen menekülő Eibar ellen.

Az első gólig a 14. percig kellett várni, ekkor Messi a tizenhatoson kívül kapott labdát, és három védőt átverve ziccerig jutott, ahonnan nem hibázott (1–0). Három vendégvédő lerázása a 37. percben is összejött az argentin támadónak – ezúttal a jobb alsó sarkot választotta, és megduplázta a Barca előnyét (2–0). Három perccel később úgy tűnt, még nem tért magához az Eibar hátsó alakzata, ők adtak ziccerben „gólpasszt” Messinek, aki ezúttal sem hibázott (3–0).

Ezzel még nem volt vége, a második játékrész hajrájában egy beadás után ezúttal is Messi elé keveredett a labda, és a védőkkel cicázva megszerezte a negyedik gólját is az argentin (4–0). A hatszoros aranylabdás gólparádéja után még Arthur is betalált, beállítva az 5–0-s végeredményt.