La Liga: folytatódik a Barca vesszőfutása, kikaptak Messiék

2016.04.09. 22:19
Aritz Elustondo és Mikel González a barcelonai Lionel Messi megfékezésén dolgozik (Fotó: Reuters)
Nem tört meg az átok: a Barcelona 1–0-ra kikapott a mindig a mumusának számító Real Sociedad vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójának szombati játéknapján.

A Barcelona rossz előjelekkel érkezett San Sebastiánba, hiszen 2007 májusa óta egyszer sem volt képes nyerni a Real Sociedad vendégeként, noha – nem számítva a mostani meccset – hatszor próbálkozhatott (két döntetlen, négy vereség).

És a múlt nagyon gyorsan kísérteni kezdett: egy jobb oldali beadás után Mikel Oiarzabal már az 5. percben befejelte a hazaiak vezető gólját (1–0).

1980 ÓTA ELŐSZÖR
A Real Sociedad sorozatban harmadszor küldte haza vereséggel a Barcelonát – legutóbb 1980-ban nézett vissza ilyen szériára ebben a párviadalban.
Lionel Messi 362 perce nem szerzett gólt tétmeccsen a Barcelonában, ilyesmi legutóbb 2011-ben fordult elő vele (417 perc). Az Opta kimutatása szerint az argentin hétszer vette célba a kaput szombaton – többször, mint a bajnoki szezon bármely korábbi meccsén.

Újabb rossz előjel: a Barca tavaly januárban kapott legutóbb ilyen korán gólt a Ligában, akkor is a Sociedad volt az ellenfél – és Jordi Alba öngólja 1–0-s vereséghez vezetett.

A vendégek természetesen nem foglalkoztak statisztikákkal meccs közben, ehelyett támadtak vehemensen – a szünet előtt a játékidő 75 százalékában birtokolták a labdát –, de a jól szervezett hazai védelmet kevésszer tudták zavarba hozni.

A ritka alkalmak egyikekor Lionel Messi a 16-os jobb oldaláról messze a kapu fölé lőtt, majd kimaradt az első félidő legnagyobb lehetősége is: Neymar gyönyörűen visszatett labdájából Arda Turan laposan lőtt, azonban Gerónimo Rulli kapus egy védője segítségével hárított.

Még egy rossz előjel: a Barca egyetlen alkalommal, 1930-ban tudott nyerni a Real Sociedad otthonában úgy, hogy az első gólt a hazaiak szerezték – de akkor még az első félidőben sikerült fordítania.

A Real Madrid fölényesen győzött – részletek itt!
Nyert az Atlético is – részletek itt!

Szünet után sem volt kellően ötletes a Luis Suárezt nélkülöző vendégek játéka, és ha adódott is gólszerzési lehetőségük, Rulli legyőzhetetlennek bizonyult. A 23 éves argentin kapus a második félidőre beálló Andrés Iniesta távoli bombáját és közeli lövését éppúgy védte, mint Messi egészen közeli próbálkozását a 74. percben.

A Barca nem találta meg a megoldást, veszített – újra. A tabellán éllovas katalánok három forduló óta nem győztek: egy hete hazai pályán 2–1-re kikaptak a Real Madridtól, azt megelőzően pedig 2–2-re végeztek a Villarreal otthonában. Az Atlético három-, a Real négypontnyira megközelítette őket.