La Liga: CR-gól és -gólpasszok, kiütéses Real Madrid-siker

2016.04.09. 17:50
Jellemző kép a meccsről: Cristiano Ronaldo gólt ünnepel, az ellenfél átkozódik (Fotó: Action Images)
Fergeteges kezdéssel igyekezett maga mögött hagyni a Real Madrid a Wolfsburg elleni szerdai BL-kisiklást: a blancók az első húsz percben szerzett három gólra alapozva 4–0-ra legyőzték az Eibart a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójának szombati játéknapján.

A Real már az ötödik percben megszerezte a vezetést James Rodríguez remek szabadrúgásával (1–0) – Cristiano Ronaldo is erősen készülődött a labda elrúgásához, de ezúttal csak a megtévesztő, majd az első gratuláló szerepét játszotta el.

A Barcelona kikapott a Real Sociedadtól – részletek itt!
Az Atlético győzött az Espanyol otthonában részletek itt!

C. Ronaldo a továbbiakban már nagyobb alakításokat vállalt: előbb egy remek lövőcsel után elronthatatlan helyzetbe hozta Lucas Vázquezt (2–0), majd egy perccel később ő kapott hasonlóan előzékeny passzt Jesétől, és a labdaátvétel után tette a kötelességét, a hálóba lőtt (3–0).

A játékrész hajrájában jött a válasz: ezúttal C. Ronaldo feladó volt, Lucas Vázquez átlépte a balról középre passzolt labdát, és Jesé fejezte be góllal az akciót (4–0).

A második félidőre a Real visszavett a tempóból, az addig engedelmesen statisztáló Eibar is szerezhetett volna gólt, de nem jött össze a szépítés.

A bajnoki címért lépéshátrányban versenyt futó Real Madrid sorozatban a hatodik bajnokiját nyerte meg, míg Cristiano Ronaldo a szezonbeli 30. gólját szerezte az élvonalban, amivel olyan hatidényes sorozatot épített, amilyet az öt európai topligában még soha senki.

Még egy statisztika a portugál világklasszisról: a legutóbbi hat La Liga-szezonja közül ez az ötödik, amelyikben eléri a harmincgólos és tíz gólpasszos határt.

Mindez persze sokat veszítene a fényéből, ha Zinedine Zidane csapata elbukna a keddi madridi vizsgán – a 0–2-ről kezdődő, Wolfsburg elleni BL-negyeddöntő-visszavágón.

A találkozó góljait ide kattintva is megtekintheti!

Győzelmével a Real Madrid átmenetileg a második helyre kapaszkodott, csakhogy hamarosan pályára lépett az Atlético is, és mivel győzött 3–1-re az Espanyol vendégeként, a két madridi klub „visszarendeződött” a tabellán.

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Real Madrid–Eibar 4–0 (J. Rodríguez 5., Lucas Vázquez 18., Cristiano Ronaldo 19., Jesé 39.)