La Liga: Correa a 150. bajnokiján győzelemre vezette az Atléticót

2020.02.23. 22:55
Jár a puszi Ángel Correának (jobbra), de a teljesítményéért járna Kokénak is (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 3–1-re legyőzte hazai pályán a Villarrealt a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójának záró mérkőzésén.

Az Atlético az előző négy fordulóban feleannyi pontot szerzett a spanyol bajnokságban, mint a Villarreal (5, illetve 10), mégsem lehetett azt mondani, hogy a „sárga tengeralattjáró” lenne a mérkőzés esélyese.

A találkozót viszont a vendégek kezdték jobban! A 16. percben Paco Alcácer látványos góljával a Villarreal szerezte meg a vezetést (0–1).

A hazaiak válaszára a 40. percig kellett várni, ekkor a 150. spanyol bajnoki meccsén (ezekből 79-edszer kezdőként) szereplő Ángel Correa mattolta Sergio Asenjót (1–1).

Szűk egy óra játék után Diego Simeone becserélte a sérülésből visszatérő két játékosát, Kieran Trippier-t és Joao Félixet, utóbbi labdarúgó hozzá is tette a magáét a meccshez, ám a második hazai gólt még nem ő, hanem a csapatkapitány, Koke szerezte (2–1).

Tíz perccel később aztán már Joao Félix volt a főszereplő, az egyik védőn megpattanó átlövése becsapta a Villarreal kapusát, akinek a lába alatt a kapuba suhant a labda (3–1).

A Wanda Metropolitanóban most először fordult elő, hogy két játékos is gólt és gólpasszt jegyezzen spanyol bajnoki mérkőzésen: Correa és Koke dicsekedhet el majd ezzel az unokáiknak.

Az Atlético a 20. kör óta első ízben fejezte be dobogós pozícióban a fordulót, de a harmadik és a hatodik helyezett között csak három pont a különbség a tabellán. Simeone együttese a következő fordulóban a ligautolsó Espanyol vendége lesz.

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ

Atlético Madrid–Villarreal 3–1 (Á. Correa 40., Koke 64., Joao Félix 74., ill. Paco Alcácer 16.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Getafe–Sevilla 0–3 (Ocampos 43., Fernando 67., Koundé 75.)
Osasuna–Granada 0–3 (Machís 4., 28., Foulquier 41.)
Deportivo Alavés–Athletic Bilbao 2–1 (Lucas Pérez 28. – 11-esből, Rodrigo Ely 91., ill. Raúl García 17.)
Real Valladolid–Espanyol 2–1 (Sandro Ramírez 77., Sergi Guardiola 83., ill. Embarba 93. – 11-esből)