La Liga: az Espanyol maradt az utolsó helyen

2020.02.23. 18:27
A Granada idegenben 3–0-ra legyőzte az Osasunát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában. Az Athletic Bilbao sorozatban a 10. bajnokiját sem tudta megnyerni, ezúttal a Deportivo Alavés otthonában kapott ki 2–1-re. Hasonló különbségű vereséget szenvedett a sereghajtó Espanyol a Valladolid vendégeként.

Az Osasuna–Granada mérkőzésen Darwin Machís 24 perc alatt duplázott, majd az első félidő vége előtt Dimitri Foulquier is betalált, így a Granada 3–0-ra megverte idegenben az Osasunát.Darwin Machís 24 perc alatt duplázott, majd az első félidő vége előtt Dimitri Foulquier is betalált, így a Granada 3–0-ra megverte idegenben az Osasunát.

Hiába szerzett vezetést már a 17. percben Raúl García találatával, ezúttal sem tudta megszakítani rossz sorozatát az Athletic Bilbao. A baszk együttes kilencmeccses bajnoki nyeretlenségi sorozattal érkezett a Deportivo Alavés otthonába, amely Lucas Pérez 28. percben értékesített büntetőjével egyenlített, majd Rodrigo Ely 91. percben született góljával meg is nyerte a meccset (2–1).

Az Espanyol maradt az utolsó helyen, mivel 2–1-es vereséget szenvedett a 25. perctől emberelőnyben játszó Valladolidtól. A lila-fehérek az idényben harmadszor, november 3. óta először nyertek bajnoki meccsen saját közönségük előtt – náluk kevesebb hazai sikere csak az Espanyolnak (1) van.

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ
Osasuna–Granada 0–3
(Machís 4., 28., Foulquier 41.)
Deportivo Alavés–Athletic Bilbao 2–1 (Lucas Pérez 28. – 11-esből, Rodrigo Ely 91., ill. Raúl García 17.)
Real Valladolid–Espanyol 2–1 (Sandro Ramírez 77., Sergi Guardiola 83., ill. Embarba 93. – 11-esből)