La Liga: bohózatba illő gólok a Barcelona meccsén

2017.09.23. 22:40
Luis Suárez szerezte a Barcelona harmadik gólját (Fotó: AFP)
Az FC Barcelona az újonc Girona otthonában 3–0-s győzelemmel őrizte meg hibátlan mérlegét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban – de nem egészen olyan gólokkal, amilyenekre a Barca-drukkerek előzetesen esetleg számítottak volna...

A még hibátlan, öt forduló után 15 pontos Barcelona első villanására a 14. percig kellett várni az ötpontos, újonc Girona elleni idegenbeli meccsen, csak éppen olyan játékos mutatta be, akitől talán senki sem várta: Marc-André ter Stegen kapus volt kénytelen nagyot védeni egy hazai lövés után.

A 18. percben aztán már „helyreállt a világ rendje”, megszerezte a vezetést a Barca, igaz, ez sem egészen úgy történt, ahogyan arra előre esetleg számítani lehetett volna. Lionel Messi ívelt át egy szögletet a bal oldalon felfutó Jordi Albához, aki kapásból lőtt – idáig még rendben is van –, csakhogy a labda még a kaput sem találta volna el, ha Francesc Aday felszabadítónak induló rúgása nem kezd el visszafelé pörögni – öngóllal kerültek előnybe a gránátvörös-kékek. 1–0

A Barcelona 1–0 után az első félidőben különösebben már nem erőltette meg magát, a második játékrész elején viszont növelte az előnyét. A jobb szélen megiramodó Aleix Vidal sarkazta a kapu felé a labdát, amire Luis Suráez, valamint egy védő és a kapus is érkezett, a labda pedig hogy, hogy nem a hálóban kötött ki: nehéz kibogozni, ki is ért bele utoljára, de több forrás, köztük a La Liga hivatalos honlapja is Gorka Iraizoz kapus öngóljának tüntette fel a találatot. 2–0

A két öngól után a 69. percben Luis Suárez Sergi Roberto passzából lőtt egy „rendeset" is, a Barca így 3–0-ra győzött, és 18 ponttal vezeti a tabellát.

A 6. forduló korábbi, szombati meccsein győzött az Atlético Madrid a Sevilla ellen, ezzel feljött a 2. helyre, míg a Real Madrid az Alavés elleni sikere után jelenleg a 4. Az Athletic Bilbao 1–0-ra, majd 3–1-re is vezetett a Málaga otthonában, és az 52. perctől, Zdravko Kuzmanovics kiállítását követően emberelőnyben is játszott, mégis döntetlenre végzett.