La Liga: Zidane óriásit húzott, újonc nyert meccset a Realnak

2017.09.23. 18:10
Először kezdett, és rögtön eldöntötte a meccset Dani Ceballos (Fotó: AFP)
A Betis elleni meglepő vereséget követően, ha nem is olyan könnyedén, mint sokan várták, de 2–1-re legyőzte a Real Madrid a Deportivo Alavést a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójában.

Mivel a blancók kedden már újra a Bajnokok Ligájában érdekeltek, ráadásul a Borussia Dortmund ellen, az Alavés otthonában több játékosát is pihentette Zinédine Zidane: a kispadon kapott csak helyet többek közt Gareth Bale és Luka Modric is.

A kezdőbe nevezte viszont a madridiak francia mestere Dani Ceballost, aki karrierje során először volt ott a kezdőrúgásnál a madridi tizenegyben.

A 21 esztendős középpályás pedig nem várt sokat, hogy bizonyítsa Zidane-nak, jól döntött: már a 10. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek! (0–1)

A kék-fehérek viszont nem akarták ajándékba adni a három pontot: Manu García egyenlített még az első félidőben – ezzel 490 perc után megszerezve csapata első találatát a 2017–2018-as bajnoki idényben. (1–1)

A blancók persze óriási fölényben futballoztak ezt követően, jóval többet volt a labda a vendégeknél, és bőven akadtak lehetőségeik. Három percet sem kellett várni, jött is az újabb gól: ki mástól, mint Ceballos? (1–2)

Jól mutatja, mekkora húzás volt Zidane-tól Ceballos nevezése, hogy a spanyol 43 perc alatt annyi gólt lőtt, mint 30 meccsen az előző idényben a Betis mezében.

Nem ment viszont ilyen jól a játék Cristiano Ronaldónak, aki háromszor is eltalálta a kapufát a kiscsapat ellen, és összehozta az alábbi mutatványt, amivel tizenegyest szeretett volna kiharcolni. A játékvezetőt nem győzte meg.

Tizenegyest ezt követően is szép számmal reklamáltak mindkét oldalon, de sikertelenül, a helyzetkihasználással pedig mindkét együttesnek volt gondja a második félidőben, így maradt az 1–2, és összességében teljesen megérdemelten hozta el Vitoriából a három pontot a Real Madrid.