Simeone remekül cserélt, ponttal távozott a Barcelonától az Atlético

2016.09.21. 21:50
Lionel Messi a földön – le kellett cserélni a Barca klasszisát (Fotó: AFP)
Diego Simeone két csereembere hozta össze az egyenlítő gólt az Atlético Madridnak a Barcelona otthonában, a hazaiak a lesérülő Lionel Messi nélkül már nem tudtak újabb gólt szerezni, így 1–1-es döntetlenre végződött a La Liga 5. fordulójának nagy rangadója.

SPANYOL LA LIGA
5. FORDULÓ

Barcelona–Atlético Madrid 1–1 (Rakitic 41., ill. Á. Correa 61.)
Real Sociedad–Las Palmas 4–1 (W. José 1., 53. – a másodikat 11-esből, Vela 22. – 11-esből, Zurutuza 35., ill. Tana 56.)
Granada–Athletic Bilbao 1–2 (Carcela-Gonzalez 44., ill. R. García 15., Laporte 77.)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Real Madrid–Villarreal 1–1 (S. Ramos 48., ill. Bruno 45. – 11-esből)
Celta Vigo–Sporting Gijón 2–1 (Mallo 66., Iago Aspas 87., ill. Cop 80. – 11-esből)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Remek hírt kapott a Barcelona és az Atlético Madrid soros egymás elleni bajnokija előtt, ugyanis közös ellenségük, a Real Madrid nem tudta megverni odahaza a Villarrealt – a Camp Nou közönsége ellenben színvonalas első félidőt nem kapott.

Néhány középtávoli lövés és szép csel borzolta csak az idegeket egy 16-oson belüli Gabi- és Saúl Níguez-kezezésen kívül, majd nem sokkal a szünet előtt megszerezte a vezetést a katalán csapat, de a madridi védekezésről sokat elmond, hogy Ivan Rakitic fejjel mattolta a vendégeket. 1–0!

Pedig Diego Simeone csapata nem állt be tördelni a játékot (sőt az első 60 perc alatt összesen csak hat alkalommal szabálytalankodott), nem öntötte ki betonnal a kapu előterét, és nem aknásította alá a felezőt, nehogy véletlenül átmerészkedjen rajta szögesdrótba tekert buszt sem toltak a vendégek a 16-os elé, de az Antoine Griezmann, Kevin Gameiro, Yannick Ferreira-Carrasco támadótrió egyszerűen nem talált fogást ellenfelén, a középpályáról pedig nem érkeztek feléjük kreatív passzok.

Hanem amikor beállt csereként Fernando Torres és Ángel Correa, mindjárt megváltozott a mérkőzés, mert előbbi remek passzal szolgálta ki utóbbit (1–1) – és már a gól előtt szomorkodott a hazai publikum, mert előbb a szerződéshosszabbítás előtt álló Sergio Busquets, majd Lionel Messi is lesérült. Az argentinra három hét kihagyás várhat.

Néhány helyeztet összehozott még a végére Neymar és Jordi Alba, de a boldogsághoz ez kevés volt: 2008 óta nem rajtolt ilyen rosszul a Barcelona, tökéletesen elégedettnek tűnt az egy ponttal az Atlético.

És a Real Madrid szurkolói sem szomorkodtak az itteni pontosztozkodás miatt.

1. Real Madrid 5 4 1 13–4 +9 13
2. Sevilla 5 3 2 10–6 +4 11
3. Barcelona 5 3 1 1 14–6 +8 10
4. Atlético Madrid 5 2 3 11–2 +9 9
5. Las Palmas 5 3 2 12–9 +3 9
6. Villarreal 5 2 3 6–3 +3 9
7. Athletic Bilbao 5 3 2 6–5 +1 9
8. Real Sociedad 5 2 1 2 8–7 +1 7