La Liga: az Atléticóé a rangadó, de még mindig a Sevilla a 3.

2017.03.19. 18:07
Antoine Griezmann szabadrúgása után nem sok esélye volt a Sevilla kapusának (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójában a negyedik helyezett Atlético Madrid hazai pályán 3–1-re legyőzte a harmadik Sevillát, ezzel két pontra csökkentette hátrányát az andalúziai rivális mögött.

Az Atlético Madrid számára nem kezdődött jól a mérkőzés, hiszen Sime Vrsaljkót sérülés miatt már a 2. percben le kellett cserélni, a helyére Juanfran állt be. Az első nagy helyzetet a hazaiak alakították ki, ám Kévin Gameiro emelése után a labda nem a hálóba, hanem a lécre hullott.

A 37. percben viszont már nem úszta meg a gólt Sevilla, melynek védői elkövették azt az ordító hibát, hogy egyedül hagyták Diego Godínt a rögzített játékhelyzetnél – az uruguayi védő Antoine Griezmann szabadrúgása után senkitől sem zavartatva fejelt a jobb alsó sarokba. 1–0

A Sevilla vezetőedzője, Jorge Sampaoli a szünetben bevetette Sztevan Joveticset, de a csere nem hozta meg a várt eredményt, az Atlético szerzett újabb gólt. A 61. percben Griezmann szabadrúgásánál nem volt esélye Sergio Ricónak, a labda a lécről a gólvonal mögé vágódott. 2–0

Két perccel később beállt Fernando Torres, aki először lépett pályára ijesztő fejsérülését követően. A harmadik gólt nem ő, hanem Koke lőtte, aki közelről passzolt az üres kapuba. 3–0

A vendégek a hajrában Joaquín Correa révén még szépítettek (3–1), de az Atlético így is magabiztos győzelmet aratott, és két pontra megközelítette az andalúziaiakat a tabellán. A Sevilla nem zárt jó hetet, hiszen kedden a Leicester City otthonában is kikapott, így kiesett a Bajnokok Ligájából.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
28. FORDULÓ
FC Barcelona–Valencia 4–2 (L. Suárez 35., Messi 45., 53. – az elsőt 11-esből, André Gomes 89., ill. Mangala 29., Munir 45+1.)
Sporting Gijón–Granada 3–1 (L. Traoré 60., Babin 64., C. Carmona 67., ill. Ingason 51.)
Deportivo La Coruna–Celta Vigo 0–1 (Aspas 74.)
Atlético Madrid–Sevilla 3–1 (Godín 37., Griezmann 61., Koke 78., ill. J. Correa 85.)
Leganés–Málaga 0–0

1. Real Madrid 27 20 5 2 71–28 +43 65
2. Barcelona 28 19 6 3 81–25 +56 63
3. Sevilla 28 17 6 5 52–34 +18 57
4. Atlético Madrid 28 16 7 5 52–23 +29 55
5. Villarreal 28 13 9 6 39–20 +19 48
6. Real Sociedad 28 15 3 10 42–39 +3 48
7. Athletic Bilbao 28 13 5 10 35–32 +3 44