La Liga: kiütés helyett „csak” négyet lőtt a Barca a Valenciának

2017.03.19. 22:40
Lionel Messi az őszi meccshez hasonlóan ezúttal is kétszer köszönt be a Valenciának (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójának záró mérkőzésén a Barcelona hazai pályán 4–2-re legyőzte a teljes második félidőben emberhátrányban játszó Valenciát. A katalánoknál Lionel Messi duplázott, André Gomes pedig megszerezte első gólját gránátvörös-kék színekben.

A Barcelona ismét a háromvédős rendszert választotta, a hátvédsorban ezúttal Javier Mascherano, Gerard Piqué és Samuel Umtiti kapott lehetőséget. Az alapemberek közül Sergi Roberto, valamint (nem először) Jordi Alba szorult a kispadra. A hazaiak az első perctől kezdve nagy nyomás alá helyezték a Valencia kapuját, de a tizenhatoson belül rendre rossz döntéseket hoztak. Luis Suárez kétszer is szembekerült Diego Alvessel, ám a lövés helyett mindkétszer a passzt választotta – vesztére.

A Turia-parti csapat kontrákra rendezkedett be, és a gyors ellentámadásai végén veszélyeztetett. A vendégek legígéretesebb lehetősége a 19. percben maradt ki, amikor Carlos Soler bal alsó sarokba tartó kapáslövését Marc-André ter Stegen gyors mozdulattal kiütötte.

A 29. percben aztán hideg zuhanyt kapott a Camp Nou közönsége, Eliaquim Mangala tökéletes fejesével a Valencia megszerezte a vezetést (0–1). A válasz nem sokat váratott magára, hat perccel később Suárez a harmadik nagy helyzetét már gólra váltotta. Az uruguayi csatár Neymar nagyszerű helyzetfelismerése és pontos bedobása után lépett ki, és lőtte el a labdát tökéletesen Diego Alves mellett (1–1).

MANGALA, 0–1

SUÁREZ, 1–1

Az első félidő utolsó percében az addig is agilisan játszó Lionel Messi kiugratása után Suárez megkerülte Mangalát, aki a tizenhatoson belül a mezénél fogva visszarántotta a katalánok csatárát, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt, a francia védő pedig azonnal piros lapot kapott. Ha csak sárgát kapott volna, akkor is mehetett volna zuhanyozni, mivel korábban már figyelmeztették.

A tizenegyest Messi laposan a kapu közepébe vágta, majd „lepacsizott” Diego Alvessel, aki a büntető elvégzése előtt mindent megtett, hogy megzavarja (2–1).

MESSI, 2–1

A katalánok nagyjából fél percig érezhették magukat nyeregben, a Valencia ugyanis szinte azonnal egyenlített – mégpedig egy klasszis támadás után. José Gaya lépett ki a bal oldalon, majd gurította középre a labdát az exbarcelonai Munir El Haddadinak, aki hét méterről nem hibázta el a ziccert. Munir nemcsak a Mestallában, hanem a Camp Nouban is betalált nevelőegyesületének (2–2).

MUNIR, 2–2

Az élvezetes, eseménydús első félidő után a másodikban sem unatkozhattunk, a Barcelona jó helyzetkihasználással gálaelőadást tarthatott volna, de a fordulást követően „csak” kétszer tudta megzörgetni a vendégek hálóját. Előbb az 52. percben Messi, aki Mascherano mélységi passzát és egy cselt követően lőtt jobbal a bal alsóba (3–2), majd számos ziccer elrontása után a csereként beálló André Gomes, aki Neymar egyéni alakítása és zseniális külsős passza után pofozta a labdát a kapuba. A portugál középpályás először volt eredményes gránátvörös-kék színekben (4–2).

MESSI, 3–2

ANDRÉ GOMES, 4–2

A Barcelona a második félidőben sokáig a tűzzel játszott, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott, sőt az eredmény még inkább a Valencia számára hízelgő. A katalánok kétpontos hátrányból várhatják a válogatott szünet utáni folytatást a Real Madriddal szemben.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
28. FORDULÓ
FC Barcelona–Valencia 4–2 (L. Suárez 35., Messi 45., 53. – az elsőt 11-esből, André Gomes 89., ill. Mangala 29., Munir 45+1.)
Sporting Gijón–Granada 3–1 (L. Traoré 60., Babin 64., C. Carmona 67., ill. Ingason 51.)
Deportivo La Coruna–Celta Vigo 0–1 (Aspas 74.)
Atlético Madrid–Sevilla 3–1 (Godín 37., Griezmann 61., Koke 78., ill. J. Correa 85.)
Leganés–Málaga 0–0

1. Real Madrid 27 20 5 2 71–28 +43 65
2. Barcelona 28 19 6 3 81–25 +56 63
3. Sevilla 28 17 6 5 52–34 +18 57
4. Atlético Madrid 28 16 7 5 52–23 +29 55
5. Villarreal 28 13 9 6 39–20 +19 48
6. Real Sociedad 28 15 3 10 42–39 +3 48
7. Athletic Bilbao 28 13 5 10 35–32 +3 44