La Liga: átmentek a Villarrealon; „asszisztmester” Eibarban

2017.09.24. 20:42
Hatalmas verést mért a Villarrealra a Getafe, amely 4–0-val küldte haza a „sárga tengeralattjárót” a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójában. A Celta Vigo sem adta alább, a galiciaiak ráadásul idegenben ütötték ki az Eibart.

A Getafénak ezúttal minden összejött, a gárda annyi gólt szerzett, mint az ezt megelőző öt fordulóban összesen. A hazaiaknál különösen Ángel Rodríguez remekelt, aki pályafutása során először talált be egymást követő két spanyol élvonalbeli bajnokin – a Celta Vigo ellen egyszer, ezúttal duplázott.Getafénak ezúttal minden összejött, a gárda annyi gólt szerzett, mint az ezt megelőző öt fordulóban összesen. A hazaiaknál különösen Ángel Rodríguez remekelt, aki pályafutása során először talált be egymást követő két spanyol élvonalbeli bajnokin – a Celta Vigo ellen egyszer, ezúttal duplázott.

Az említett vigói együttes szintén négyet szórt, az áldozat az Eibar volt. Az első hírek arról szóltak, hogy a Celtában Pione Sisto az első félidőben három gólpasszt osztott ki, s a statisztikusok rögtön utánanéztek, hogy erre Cesc Fabregas óta (a Deportivo ellen, 2012-ben) senki nem volt képes a spanyol élvonalban. Később a liga „elvett” egy gólpasszt Sistótól, merthogy Sergi Gómez találatát (23. perc) – amelynél Sistóé volt az assziszt – utólag Sistónak adta, így három gólpassz helyett egy gól és két gólpassz Sisto „termése” ezen a találkozón.

A késő délutáni harmadik meccsen a Leganés sima, kétgólos sikert aratott a Las Palmas otthonában.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
6. FORDULÓ
Getafe–Villarreal 4–0
(Ángel Rodríguez 54., 92., Molina 64., Bergara 67.)
Las Palmas–Leganés 0–2 (Beauvue 47., Eraso 96.)
Eibar–Celta Vigo 0–4 (Cabral 17., Sisto 23., P. Hernández 39., Wass 72.)

KORÁBBAN
Espanyol–Deportivo La Coruna 4–1 (Léo Baptistao 5., Arribas 22. – öngól, Gerard 72. – 11-esből, 90., ill. Borges 53.)