Sergio Ramos góljával nyert a Real Madrid Bilbaóban

2020.07.05. 13:55
A végén a Real örülhetett (Fotó: AFP)
Újabb lépést tett a bajnoki cím felé a Real Madrid, amely Sergio Ramos büntetőből szerzett góljával egy nullára nyert az Athletic Bilbao otthonában. Sorozatban harmadszor győzött 1–0-ra a Real Madrid, az újabb sikerrel feladta a leckét a jó formában lévő Villarreal otthonába látogató Barcelonának.

SPANYOL LA LIGA
34. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Real Madrid 0–1
(S. Ramos 73. – 11-esből)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A Real Madrid azzal a tudattal lépett pályára az Európa-ligáért harcoló Bilbao otthonában, hogy egy győzelemmel még közelebb kerülhet a bajnoki aranyhoz, de a madridiak finoman szólva sem nyerni járnak mostanában az Athletic otthonába.

Látszott is a feszültség a mérkőzés előtt Zinédine Zidane arcán – a francia mester ezúttal négy brazilt nevezett a kezdőbe (Éder Militao, Marcelo, Rodrygo és Casemiro), elöl Karim Benzema két oldalán Rodrygo és Marco Asensio kezdett. Az első félidőben főleg a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, csak három gólhelyzetet alakítottak ki, de Raúl García, illetve Rodrygo és Benzema is rosszul célzott fejjel.

Többször is meggyűlt Sergio Ramos és Éder Militao baja Inaki Williamsszel, de nem használták ki ezeket a lehetőségeket a bilbaóiak, a madridiak szélről jövő beadásokkal próbálkoztak, általában veszélytelenül. A hajrá felé közeledve tért csak át a lapos passzos játékra a Real, de mindig akadt egy közbelépő hazai láb vagy fej az ötös előterében. Dani García lába azonban Marcelo bokáját érte el, ezért büntető járt, Sergio Ramos pedig megszerezte idénybeli 12. találatát.

Egyes spanyol források szerint ez volt karrierje 100. gólja a két klubjában, a Sevillában (3) és a Realban, mások szerint „csak” 99-nél tart.

Zidane beküldte Benzema mellé a szélekre Lucas Vázquezt és Vinícius Júniort, majd Toni Kroos váltotta Federico Valverdét, és a német remek passzal lepte meg Benzemát, aki azonban nem tudott az ötös bal sarkáról a kapuba találni. A 93. percben Luka Jovics váltotta a franciát, aki így részt vehetett a mérkőzés végi nagy dulakodásban és lökdösődésben...

Sorozatban harmadszor nyert 1–0-ra a Real Madrid, ezzel feladta a leckét a jó formában lévő Villarreal otthonába látogató Barcelonának.

KÉSŐBB
17.00:
Espanyol–Leganés (Tv: Spíler2)
19.30: Osasuna–Getafe (Tv: Spíler2)
22.00: Villarreal–FC Barcelona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

KORÁBBAN
Atlético Madrid–Mallorca 3–0
(Morata 29., 45+4. – az elsőt 11-esből, Koke 79.)
Celta Vigo–Real Betis 1–1 (Nolito 22., ill. Feddal 79.)
RealValladolid–Deportivo Alavés 1–0 (J. Fernández 88.)
Granada–Valencia 2–2 (C. Fernández 61. – 11-esből, Fede Vico 86., ill. Manu Vallejo 63., G. Guedes 68.)

1. Real Madrid 34 23 8 3 62–21 +41 77
2. Barcelona 33 21 7 5 74–35 +39 70
3. Atlético Madrid 34 16 14 4 46–25 +21 62
4. Sevilla 33 15 12 6 48–33 +15 57
5. Villarreal 33 16 6 11 53–40 +13 54
6. Getafe 33 14 10 9 42–31 +11 52
7. Real Sociedad 33 15 5 13 50–42 +8 50
8. Athletic Bilbao 34 12 12 10 38–29 +9 48