D. Á. 2020.07.03 23:56 Frissítve: 2020.07.04 00:39

La Liga: újabb visszafújt tizenegyesből lőtt gólt az Atlético

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 34. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Mallorcát.

Morata csak másodszor lőtte be a tizenegyest (Fotó: AFP)

Az Atlético – akárcsak a Barcelona elleni rangadón – ezúttal is egy olyan tizenegyessel szerezte meg az első gólját, amelyet visszafújt a játékvezető: a labda elrúgásának pillanatában egy Mallorca-játékos a tizenhatoson belül tartózkodott, ezért kellett újrarúgni a büntetőt. Mindez a 29. percben történt, amikor is Álvaro Morata hibázta el elsőre a tizenegyest, ám a másodiknál már higgadtan a bal felsőbe lőtt (1–0).

Nem is kellett sokat várni a „matracosoknak” a másodikra, pontosan a félidő vége előtt Marcos Llorente Moratának passzolt, akinek csak az üres kapuba kellett helyeznie a labdát (2–0).

A második félidőben simán tartotta előnyét a madridi gárda, de nem maradt el a kegyelemdöfés: a meccs vége előtt tíz perccel Koke bombázott messziről, lövése megpattant, így talált utat a kapuba (3–0).

Az Atlético nagyon simán, 3–0-ra győzött, s továbbra is veretlen az újrakezdés óta – öt győzelem és két döntetlen Diego Simeone csapatának a mérlege. A tabellán is egyre biztosabb a bronzérem, Moratáék (egyelőre) öt ponttal elhúztak a Sevillától.

SPANYOL LA LIGA
34. FORDULÓ
Atlético Madrid–Mallorca 3–0
(Morata 29., 45+4. – az elsőt 11-esből, Koke 79.)
SZOMBAT
17.00:
Celta Vigo–Real Betis (Tv: Spíler2)
19.30: Real Valladolid–Deportivo Alavés (Tv: Spíler2)
22.00: Granada–Valencia (Tv: Spíler2)
VASÁRNAP
14.00: Athletic Bilbao–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
17.00: Espanyol–Leganés (Tv: Spíler2)
19.30: Osasuna–Getafe (Tv: Spíler2)
22.00: Villarreal–Barcelona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Spanyol labdarúgás T. D.

A visszavonuló kapusklasszisnak többek között Gianluigi Buffon és Oliver Kahn is üzent.

2020.08.02 22:06:38

Spanyol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

NYÁRI TRANSZFERSOROZAT. A királyi klubban ketyeg az egyik legkegyetlenebb óra, a biológiai, a kiszemeltek zöme francia.

2020.07.21 19:38:24

Spanyol labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „Nem én vagyok a legjobb edző, és nem én vagyok a legjobb taktikus. De vannak más jó tulajdonságaim. Szenvedélyes és motivált vagyok, ez a kettő sokkal többet ér.”

2020.07.19 16:34:08

Iksszel búcsúzott a La Liga új bajnoka, Benzema nem lett gólkirály, a Leganésnek két ziccere volt a végén.

2020.07.19 16:33:16

És gólkirály lesz az argentin ász, hacsak meg nem táltosodik Benzema a Real kilenckor kezdődő mérkőzésén.