La Liga: a Valencia játékosa 11 éve nem látott magasságban

2015.04.27. 22:40
A Bajnokok Ligája-indulást jelentő negyedik helyért csatázó Valencia hazai pályán 4–0-ra legyőzte az utolsó előtti Granadát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának záró mérkőzésén. A „denevérek” sorozatban a hatodik hazai meccsükön nem kaptak gólt, ami 1972 óta a legjobb szériájuk.

Az ezt megelőző négy meccséből csak egyet megnyerő Valencia a 26. percben Javi Fuego góljával szerzett vezetést. A Turia-parti csapat már 11. alkalommal volt eredményes fejjel ebben az idényben, amivel az Atlético Madrid mögött második a vonatkozó rangsorban.

Az első félidő hajrájában Dani Parejo tizenegyesével megduplázta előnyét a hazai együttes. A büntetőt megelőzően a legutóbbi négy fordulóban két öngólt vétő Diego Mainz szabálytalankodott. A spanyol játékos a 2003–2004-es szezon óta az első Valencia-középpályás, aki eljutott tíz gólig az élvonalban.

A hajrában Szofiane Feguli, majd Álvaro Negredo is feliratkozott a gólszerzők közé, utóbbi játékos mind az öt pályára lépése alkalmával betalált a Granada ellen a spanyol első osztályban.

Nuno irányításával a Valencia az eddigi négy, andalúziai csapat ellen játszott hazai meccsén mindig három gólt szerzett, ám most szintet léptek a „denevérek”.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
33. FORDULÓ
Valencia–Granada 4–0 (Javi Fuego 26., Parejo 40. – 11-esből, Feguli 85., Negredo 88.)

1. Barcelona 33 26 3 4 91–19 +72 81
2. Real Madrid 33 26 1 6 99–30 +69 79
3. Atlético Madrid 33 22 6 5 64–26 +38 72
4. Valencia 33 20 8 5 60–25 +35 68
5. Sevilla 33 20 6 7 60–37 +23 66
6. Villarreal 33 14 11 8 44–30 +14 53
7. Málaga 33 13 8 12 36–39 –3 47
8. Athletic Bilbao 33 13 7 13 33–37 –4 46