La Liga: a kis les ezúttal nem volt les a Barcának – sima győzelem

2016.03.03. 22:56
Ezúttal is Messi vállalta a gólokat a nagy hármasból (Fotó: Action Images)
A Barcelona magabiztos játékkal 5–1-re győzött a Rayo Vallecano otthonában a La Liga 27. fordulójában. Lionel Messi mesterhármast szerzett a mérkőzést kilenc emberrel befejező madridiak ellen.

A Rayo egész jól futballozott – egészen a 21. percig. Na, ekkor sem a játékkal volt a gond, hanem, hogy Juan Carlos kapus pályafutása talán legnagyobb hibáját követte el. Egy egyszerű beadást nem tudott lehúzni a levegőből, pontosabban miközben húzta, a labda kicsusszant a kezei közül. Ivan Rakiticnak nem is okozott gondot az üres kapuba helyeznie a labdát. 0–1

Egy perccel később pedig már kettő volt a Barca előnye. Igaz, ezt a találatot lesállás előzte meg. Az ötszörös aranylabdás argentin passzánál Neymar nem sokkal, de előrébb volt a védőknél, persze ez nem zavarta abban, hogy visszapasszával kihagyhatatlan helyzetbe hozza Messit. 0–2

A Marca egyből felhívta a figyelmet arra, hogy a második gólt les előzte meg

Ráadásul az első félidő végén Diego Llorente Rakiticcsal szembeni belépőjét piros lapnak látta a játékvezető, így még a szünet előtt tíz emberre fogyatkoztak a hazaiak.

A TÖRTÉNELEM ISMÉTELTE ÖNMAGÁT
• A Barcelona – a mostani mérkőzéshez hasonlóan – az előző idényben is két perc alatt került kétgólos előnybe a Rayo otthonában. 2014 októberében Messi a 35., míg Neymar a 36. percben talált be. Hab a tortán, hogy a Barca azt a mérkőzést is kettős emberelőnyben fejezte be.
• A Rayo Vallecano tavaly decemberben a másik spanyol nagyágyú, a Real Madrid ellen is kilenc főre fogyatkozott – a királyi együttes 10–2-re nyert.

Az 53. percben ismét Messi talált be, „kihasználva” Luis Suárez pechjét. Az uruguayi klasszis a kapufát találta el, de a kipattanót Messi az üres kapuba helyezte. 0–3

Manucho az 57. percben szépített, de természetesen sejteni lehetett, hogy az emberhátrányban futballozó Rayo nem fog fordítani a jelenkor talán legjobb csapata ellen. 1–3

Pedig pechje volt Neymarnak is, aki a 67. percben egy közeli szabadrúgásból a lécet vágta telibe. A kipattanónál azonban a játékvezető szerint Manuel Iturra felrúgta a labdára startoló Sergio Busquetset, amiért a Barcelona 11-est, a Vallecano játékosa piros lapot kapott. A kiállítás talán jogos is lehetett volna, csak éppen ezúttal Busquets volt lesen Neymar lövésének pillanatában.

Hogy nem Suárez napja volt a mai, azt az is bizonyítja, hogy azért a büntetőt sikerült kihagynia. 1999 óta nem volt olyan csapat, amely egy szezonban legalább hét 11-est hibázott egy szezonban. A Barca most ezt megtette.

A végén persze Messi így is összekapart egy mesterhármast, miután Sergio Busquets passza után ismét a kapuba talált. Arda Turan hajrában szerzett gólja pedig csak hab volt a tortán. 1–5

A Barcelona sorozatban 35 meccsen maradt veretlen, ezzel spanyol rekordot állított föl – megelőzve az ősi riválisát. Az 1988–1989-es szezonban a Real Madrid sorozatban 34 veretlen meccsig jutott.

Összefoglaló

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ

Rayo Vallecano–Barcelona 1–5 (Manucho, ill. Rakitic 22., Messi 23., 53., 72., Arda Turan 86.)