La Liga: a Real Madrid 10-et (!) vágott – a bíróra sem lehet panasza

2015.12.20. 17:51
A játékvezető kétszer mutatta fel a piros lapot (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójában a Real Madrid hazai pályán 10–2-re kiütötte a Rayo Vallecanót. A vendégek a 12. percben 2–1-re vezettek, ám az első félidőben két piros lapot kaptak, így kilenc emberrel fejezték be a találkozót. A Realnál Gareth Bale négy gólt szerzett, Karim Benzema triplázott, Cristiano Ronaldo duplázott, James Rodríguez három gólpasszt adott.

A kiesés elől menekülő Rayo Vallecano meglepően jól kezdett a Santiago Bernabéuban a Real Madrid ellen. A madridi vendégcsapat a 12. percben 2–1-re vezetett, miután Danilo korai góljára Antonio Amaya és Jozabed válaszolt. S talán mindenkinek – kivéve a Real híveinek – jobb lett volna, ha itt véget ér a találkozó…

Ignacio Iglesias Villanueva játékvezető ugyanis alaposan belenyúlt a mérkőzésbe. A 14. percben Tito kiállítása jogosnak tűnt, a Rayo jobbhátvédje csúnyán elkaszálta Toni Kroost. Viszont kissé érthetetlen, hogy a 28. percben újabb vendégjátékosnak mutatta fel a piros lapot: Raúl Baena a tizenhatoson belül Sergio Ramosszal csatázott, s második sárga lapja miatt mehetett zuhanyozni. Ilyen esetért ritkán adnak tizenegyest…

Ekkor az eredményjelző 2–2-t mutatott, Gareth Bale egyenlített néhány perccel korábban. A Rayo kilenc emberrel tehetetlen volt, a Madrid több mint hatvan percet kettős emberelőnyben játszhatott.

Cristiano Ronaldo értékesítette a büntetőt, Bale második góljával a Real Madrid 4–2-es előnnyel ment szünetre. A második félidő valóságos kivégzés volt, a királyi gárda tíz gólig meg sem állt.

Bale négy, Karim Benzema három, Ronaldo két gólt szerzett a meccsen. A walesinek ez volt pályafutása első négyese, Benzemának az első triplája a spanyol élvonalban. James Rodríguez három gólpasszt adott, a Realban legutóbb Mesut Özil volt erre képes – a Granada ellen 2012-ben.

A Real Madrid története során negyedszer szerzett legalább tíz gólt egy mérkőzésen, bajnokin legutóbb 1960-ban az Elche ellen (11:2).

A meccs hajrájában a játékvezető két percet hosszabbított, ki tudja, miért…

SPANYOL LA LIGA
16. FORDULÓ

Real Madrid–Rayo Vallecano 10–2 (Danilo 3., Bale 25., 42., 61., 70., C. Ronaldo 30., 54. – az elsőt 11-esből, Benzema 48., 80., 90., ill. Amaya 10., Jozabed 12.)
Real Sociedad–Villarreal 0–2 (D. Suárez 27., 86.)
Athletic Bilbao–Levante 2–0 (San José 55., Williams 82.)
Granada–Celta Vigo 0–2 (Orellana 21., Aspas 45.)
Málaga–Atlético Madrid 1–0 (Godín 86. – öngól)