A Barcelona erősen tartalékosan is négy gólig jutott

2015.01.15. 22:00
Jérémy Mathieu első barcás gólja igazán pompásra sikeredett (Fotó: EFE)
A hazai 5–0-s siker után a Király-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján a Barcelona Xavi, Claudio Bravo, Daniel Alves, Javier Mascherano, Jordi Alba, Sergio Busquets, Andrés Iniesta, Lionel Messi, Luis Suárez és Neymar nélkül is 4–0-ra nyert az Elche otthonában.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Elche–Barcelona 0–4 (0–3)
Elche
, Martínez Valero Stadion. V: Santiago Jaime Latre
Elche: Manu Herrera – Peral, Lombán, Pelegrín (Fayr, 80.), Edu Albácar – Gálvez (Roco, 53.), Pasalic (Adrián González, 63.) – Coro, Álvaro, Fragapane – C. Herrera. Vezetőedző: Fran Escribá
A kispadon: Pol (k.), Suárez, Cisma, Aarón Níguez, Moha
Barcelona: Ter Stegen – Montoya (Douglas, 62.), Bartra, Mathieu, Adriano – Rafinha, Gumbau, Sergi Roberto – Pedro, Munir, Adama Traoré (Halilovic, 63.). Vezetőedző: Luis Enrique
A kispadon: Masip (k.), Piqué, Rakitic, Edgar Ié, Diagne és Juegan
Gólszerző: Mathieu (21.), Sergi Roberto (40.), Pedro (43. – 11-esből), Adriano (90.)

Továbbjutott: a Barcelona, 9–0-s összesítéssel.

Finoman szólva sem hozta meg az Elche-drukkerek kedvét a Barcelona elleni kupapárharc visszavágója előtt az idegenbeli ötgólos vereség után az, hogy a katalánok mestere, Luis Enrique úgy döntött, a sérült Xavi mellett Claudio Bravo, Daniel Alves, Javier Mascherano, Jordi Alba, Sergio Busquets, Andrés Iniesta, Lionel Messi, Luis Suárez és Neymar jelenlététől is eltekint ezen a kilencven percen.

Így is szomorúan konstatálhatták az elcheiek a szünetben, hogy nekik nyolc, ugyanis a barcelonai ötös után Jérémy Mathieu szabadrúgásból (0–1), Sergi Roberto pedig Martín Montoya legurításából bombázott a felső sarokba (0–2), a pihenő előtt nem sokkal meg Pedro magabiztosan gólra váltotta a Munir által kiharcolt 11-est (0–3).

Szerencsére nem szükséges rosszként tekintettek a felek a második félidőre, mert több helyzetet is láthattunk, különösen Sergi Roberto volt aktív, ám remek passzai után társai kihagyták helyzeteiket, a csereként beállt Alen Halilovic lövése meg a kapufán csattant.

A legvégén Adriano betalált még (0–4), nehogy szó érje a ház elejét: 9–0-s összesítéssel ment (mit ment, masírozott!) tovább a Barcelona.

A következő körben az Atlético Madrid vár a Barcára. Kicsit nehezebb dolga lesz a katalán gárdának.

90. PERC EZZEL VÉGET IS ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. PERC MÉG EGY GÓL A VÉGÉRE! A ráadás második percében Douglas jobb oldali beadását ADRIANO 12 méterről a bal alsóba fejeli. 0–4!

89. perc
Ter Stegen kitornássza a jobb alsó elől Álvaro 16 méteres, ballábas lövését.

86. perc Bartra távoli lövése távolról sem jó.

80. perc Peregrín le, Faycal Fayr be.

Sergi Roberto egyébként negyedik barcás találatát jegyezte ma este.

74. perc Ter Stegen mellel levesz egy átadást a 16-os előtt, és higgadtan passzol.

69. perc KAPUFA! Halilovic ballal 16-ról éppen csak eltéveszti a jobb alsó sarkot!

69. perc Gálvez le, Enzo Roco be.

63. perc Adrián González meg Pasalicot.

Traoré testvérével, az Elche-kispadon ülő testvérével is pacsizhat egyet.

62. perc Kettős csere: Montoyát Douglas, Traorét Alen Halilovic váltja.

61. perc
Fragapane most a balon kavargat, nem is veszélytelenül, de Mathieu belelép beadásába.

57. perc
Fragapane lő jobbal 20-ról a jobb felső fölé. Nem is sokkal.

55. perc
Albácar bal oldali középre adása éppen csak elsuhan Coro előtt a kapu torkában!

53. perc Traoré beadása egy védő kezén csattan, de csak korner következik.

49. perc
Lombán harcosan szereli a kapu előtt Robertót, de nem jár érte 11-es. Jó döntés.

48. perc Adriano az utolsó pillanatban ment Herrera elől Álvaro passza után.

48. perc Roberto újabb "gólpasszt" ad, de Traoré jobbal az ötös jobb sarka elől ellő a kapu túlsó sarka mellett.

47. perc Szép! Roberto sarokkal kiugratja a neki passzoló Montoyát a 16-os elől, de a védő jobbal 14-ről a jobb sarok mellé lő.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Elche: nekik nyolc...

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc C. Herrera helyzetben, de az ötös bal sarka elől ballal keresztbe eltöri a labdát a kapu előtt.

43. PERC BENT VAN! PEDRO jobbal a jobb alsó sarokba lő. M. Herrera balra el: 0–3!

42. PERC BÜNTETŐ
! Edu Albácar és Pelegrín ollóba fogja az ötösön belül Munirt, jogos a 11-es.

Martín Montoyáé a gólpassz.

40. perc ÚJABB BARCA-GÓL!
Nem veszik komolyan SERGI ROBERTÓT, aki "bosszúból" 18-ról ballal a bal felső sarokba bombáz. 0–2!

36. perc Traoré balról befelé cselez, Arjen Robben-módra, majd ballal 13-ról a bal alsó mellé húzza a labdát.

Úgy látszik, a kedves olvasók ITT kommentelik ezt a mérkőzést is. Csak bátran!

29. perc Peral is belerúg Pedróba, ez már sárga. Neki nem szabad bántani Pedrót.

29. perc
Fragapane ismét elgáncsolja Pedrót, mintegy menetrend szerint.

28. perc
Herrera elviharzik a balon, beadásába belelép Bartra, Marc-André ter Stegené a labda Álvaro helyett.

26. perc
Franco Fragapane odasóz Pedro fejére, de nincs sárga. Sérülés sem.

A gall bekk első barcás gólja.

21. perc VEZET A BARCA!
Pedro jobbal beijeszt, JÉRÉMY MATHIEU meg ballal 26-ról a bal felsőbe nyes. Gyönyörű gól: 0–1!

20. perc Edu Albácar felrúgja a 16-os előtt a kapura törő Rafinhát, jár a sárga. Szabadrúgás.

15. perc Marc Bartra blokkolja az ötösön Álvaro Giménez Candela passza után a közeli Cristian Herrera-lövést.

13. perc Mario Pasalic távoli ballábas bombája sem jobb.

Gerard Gumbau ma esik a tűzkeresztségen a felnőttek között.

11. perc Adriano egy borzalmas szabadrúgással jelentkezik.

8. perc Helyzet! Rafinha nem találja el az ötös előtt Traoré lefejelt labdáját, de éppen így jó az Adrianónak, aki azonban eltöri a labdát a kapuval szemben!

5. perc Adama Traoré szépen megy el a jobbon, aztán csel közben felszabadít saját maga elől.

3. perc Mauel Herrera szépen jön ki Rafiha elé, de les. Miatt megállítják az akciót, de nem volt az.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta narancssárgában.

Egy kis örökmérleg: 42 találkozó, 22 barcelonai és 8 elchei sikerrel, 77, illetve 32 rúgott góllal.