La Liga: egy félidő elég volt a Bilbaónak a baszk derbin

T. Z.T. Z.
2024.01.13. 20:50
Alejandro Berenguer duplázott a Real Sociedad ellen (Fotó: Getty Images)
Az Athletic Bilbao az első félidőben szerzett két gólnak köszönhetően 2–1-re legyőzte a rivális Real Sociedadot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombati találkozóján.

A spanyol futball egyik legnagyobb hagyományú összecsapása a mindig kiszámíthatatlan baszk rangadó, az Athletic Bilbao és a Real Sociedad egymás elleni összecsapása. Ez nem volt másképp idén sem, annál is inkább, merthogy eddig mindkét csapat vitézkedett a bajnokságban, a Real Sociedad ráadásul még a Bajnokok Ligája tavaszi folytatásában is érdekelt.

A két együttes a várakozásoknak megfelelően mozgalmas meccset játszott egymással a San Mamés Stadionban, ahol lényegében egy félidő alatt dőltek el a fontosabb kérdések. A 29. percben Alejandro Berenguer közvetlen közelről szerezte meg a vezetést csapatának, majd még a szünet előtt ismét ő villant – ezúttal egy kapu előtti kavarodás után talált a Sociedad kapujába.

A San Sebastián-i alakulat a második félidőben megpróbálta szorosabbá tenné a meccset, Aritz Elustondo szépíthetett is volna, de a Bilbao visszaverte a rohamokat. A hajrá azonban így is nagyon izgalmasan alakult, hiszen a 87. percbenMikel Oyarzabal szépített és visszahozta a Real Sociedad esélyeit. Az utolsó percekre mindent be kellett vetnie a Bilbaónak, hogy megtartsa a vezetését, és a hazaiak végül jól sáfárkodtak lehetőségeikkel, 2–1-re ugyanis megnyerték a rangadót.

Mallorca–Celta Vigo 1–1

Két, kiesés elől menekülő gárda találkozott a kora esti összecsapáson, ahol a Celta Vigo a Real Mallorca vendége volt. A vendégek számára kezdődött jobban az összecsapás, hiszen Iago Aspas már a 9. percben megszerezte a vezetést Rafa Benítez csapatának. A Mallorca azonban összekapta magát a folytatásra, és Cyle Larin révén még a szünet előtt egalizált. A fordulás után már nem változott az eredmény, maradt az 1–1-es döntetlen, ami egyik csapatnak sem megfelelő igazán.

Betis–Granada 1–0

Az esti mérkőzésen a Betis a Granadát látta vendégül a Benito Villamarín Stadionban. Meglehetősen eseménytelen első félidő után 75. percig kellett várni az előzetesen jóval esélyesebb Betis vezető találatára, ekkor Isco talált a Granada kapujába. Ezt követően különösebb veszélyben nem forgott a sevillaiak vezetése, mégis a 83. percben meghűlt a vér a hazai szurkolók ereiben. Matías Arezo úgy tűnt, kiegyenlíti a találkozó állását, csakhogy a játékvezető végül videózás után les címén érvénytelenítette a találatot. A Betis így 1–0-ra megnyerte a meccset és egy pontra megközelítette a hatodik helyezett Real Sociedadot a tabellán.

LA LIGA, 20. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Real Sociedad 2–1
(Berenguer 29., 41. ill. Oyarzabal 87.)
Mallorca–Celta Vigo 1–1 (Larin 42., ill. Aspas 9.)

KORÁBBAN
Las Palmas–Villarreal 3–0 (Kirian Rodríguez 8., 63., Herzog 51.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Sevilla–Alavés 2–3 (Rafa Mir 70., Ocampos 82. – 11-esből, ill. Tenaglia 26., Kike García 40., Rubén Duarte 90.)

1. Real Madrid 19 15 3 1 40–11 +29 48
2. Girona 19 15 3 1 46–24 +22 48
3. Athletic Bilbao 20 12 5 3 38–20 +18 41
4. Barcelona 19 12 5 2 36–22 +14 41
5. Atlético Madrid 19 12 2 5 39–23 +16 38
6. Real Sociedad 20 8 8 4 31–21 +10 32
7. Las Palmas 20 8 4 8 19–17 +2 28
8. Betis 19 6 10 3 21–20 +1 28