La Liga: látványos góllal nyert a Bilbao; tizedik meccse nyeretlen a Sevilla

2023.12.16. 20:30
Nico Williams gólja alakította ki a végeredményt (Fotó: Getty Images)
Az Athletic Bilbao 2–0-ra legyőzte az Atlético Madridot, míg a Getafe 3–0-ra felülmúlta a Sevillát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójában.

Oihan Sancet kihagyott tizenegyese is belefért a bajnokságban október 22. óta veretlen Bilbaónak: a veszélyesebben futballozó baszkok így is megverték a meddő mezőnyfölényben játszó Atléticót.

Az Athletic a második félidő elején szerzett vezetést: egy szöglet után nem szabadult fel a madridi kapu, Ander Herrera pedig a védők által magára hagyott Gorka Guruzetához ívelt, aki közelről nem hibázott.

A játékrész derekánál járva Nico Williams szép góllal alakította ki a végeredményt: kapott egy indítást a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre, majd éles szögből a jobb felsőbe lőtt.

Kezezés miatt már az ötödik percben tizenegyest végezhetett el a Sevilla otthonában a Getafe, amelyet Borja Mayoral a kapu közepébe vágott. A szünet előtt nem sokkal Jaime Mata ziccerből növelte a vendégek előnyét.

A második félidő hajrájában ismét a büntetőpontra mutatott a játékvezető – megint egy kezezés után. A tizenegyest ezúttal Mason Greenwoodra bízták, aki a jobb alsóba gurított. A Sevilla sorozatban a tizedik bajnokiját nem tudta megnyerni.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Atlético Madrid 2–0 (Guruzeta 51., N. Williams 64.)
Sevilla–Getafe 0–3 (Borja Mayoral 5. – 11-esből, Jaime Mata 37., Greenwood 80. – 11-esből)