La Liga: Alabát elvesztette, a mumusát kiütötte a Real Madrid

M. B.M. B.
2023.12.17. 23:00
Brahim Díaz és Luka Modric négy perc alatt lezárta a mérkőzést (Fotó: Getty Images)
A Real Madrid hazai környezetben 4–1-ra legyőzte a Villarrealt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójában.

Alapvetően nem lehettek jó emlékei a Villarreal elleni meccsekről a királyi gárdának – a Real Madrid ugyanis zsinórban négy bajnoki meccsen volt képtelen a sárga mezes együttes legyőzésére, sőt az előző idény hajrájában pont a Bernabéuban nyert 3–2-re a „sárga tengeralattjáró”. Motiváció tehát bőven volt a visszavágásra, s ennek szellemében a hazaiak uralták a mérkőzés első perceit, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kidolgozni.

A 14. percben azért akadt dolga Jörgensennek, a dán kapusnak Brahim kísérletét kellett kitolnia szögletre. Kilenc perccel később Modric átlövése még elzúgott a bal felső sarok mellett, de a 25. percben már talpon volt a közönség: az elnyűhetetlen horvát karmester parádés bokamozdulattal varázsolta a labdát Jude Bellingham fejére, aki a bal alsóba bólintott. 1–0

A félidő második felében mindkét együttes kényszerűségből cserélt: a vendégeknél Baena, a királyi gárdában Alaba dőlt ki – utóbbi fájdalmas arccal kapott a térdéhez, s elképzelhető, hogy hosszú hónapokig nem léphet pályára. Az osztrák védőt Nacho váltotta (a másik oldalon Ramón Terrats állt be), a Real pedig szinte azonnal újabb gólt szerzett: egy szöglet után Lucas Vázquez kotorta a labdát Rodrygo elé, aki a kapu jobb oldalába zúdított – a találatot elsőre les címén nem adta meg a játékvezető, de a VAR-vizsgálat bebizonyította, hogy a brazil csatár szabályos gólt szerzett. 2–0

A szünet után néhány perccel visszajött a meccsbe a Villarreal, José Luis Morales remekül kivitelezett akció végén került ziccerbe, s Lunyin ugyan beleért a veterán támadó lövésébe, védeni nem tudott. 2–1

A kapott gól hatására ismét feljebb kapcsolt a Madrid, s négy perc alatt két gólt szerezve szertefoszlatta a vendégreményeket. Előbb Brahim Díaz talált be, a 24 éves támadó középpályás remek csellel küldte el gyufáért Cuencát, majd a bal alsó sarokba gurított. Négy perccel később Rodrygo gyalogolt a 16-oson belülre, a becsúszó Cuencán még átesett, a labda viszont Luka Modric elé pattant, aki gondolkodás nélkül kilőtte a jobb alsó sarkot. 4–1

A Real Madrid sorozatban négy nyeretlen bajnoki után győzte le a Villarrealt, s ideiglenesen megelőzte a tabella élén a Gironát, amely hétfőn fogadja az Alavést.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ
Real Madrid–Villarreal 4–1
(Bellingham 25., Rodrygo 37., B. Díaz 64., Modric 68., ill. Morales 54.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Osasuna–Rayo Vallecano 1–0(Raul García 90+5.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Celta Vigo–Granada 1–0(Strand Larsen 20.)
Athletic Bilbao–Atlético Madrid 2–0(Guruzeta 51., N. Williams 64.)
Sevilla–Getafe 0–3(Borja Mayoral 5. – 11-esből, Jaime Mata 37., Greenwood 80. – 11-esből)

Valencia–Barcelona 1–1 (Guillamón 70., ill. Joao Félix 55.)

1. Real Madrid 17 13 3 1 38–11 +27 42
2. Girona 16 13 2 1 38–20 +18 41
3. Barcelona 17 10 5 2 31–19 +12 35
4. Atlético Madrid 16 11 1 4 32–16 +16 34
5. Athletic Bilbao 17 9 5 3 33–19 +14 32
6. Real Sociedad 17 8 6 3 29–18 +11 30
7. Betis 17 6 9 2 19–17 +2 27