La Liga: Griezmann 89. perces büntetőjével nyert az Atlético

2023.10.08. 21:21
Griezmann lő, az Atlético nyer (Fotó: Getty Images)
Az Atlético Madrid Antoine Griezmann 89. percben büntetőből szerzett góljával 2–1-re nyert a Real Sociedad ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság (la Liga) 9. fordulójában vasárnap délután, ezzel sorozatban a negyedik győzelmét aratta. A kora esti meccseken két döntetlen született: az Alavés hazai pályán 1–1-re végzett, míg a Celta őrült első félidő után 2–2-re zárt a 60 percig emberhátrányban futballozó Getafét fogadva.

Két egyaránt három győzelemmel érkező alakulat feszült egymásnak a madridi Metropolitano Stadionban vasárnap délután, s a kérdés az volt, melyikük sorozata folytatódhat. A labdabirtoklás alapján az első félidőben még úgy is tűnhetett volna, hogy ez a Sociedad lesz, ám hogy nem minden a labdabirtoklás, az bizonyítja, a vendégek alig jutottak el a hazaiak kapujáig, míg az Atlético akcióiban jól több volt a veszély. Az egyik ilyen végén a félidő közepén Koke mesteri indításával Samuel Lino góljával meg is szerezte a vezetést Diego Simeone csapata. Sőt, a szünet előtt nem sokkal növelhette volna előnyét az Atleti, de Rodrigo De Paul egy trükkös szabadrúgás-variáció után a kapufát találta el.

A vendégeknél a második félidőben még az elsőnél is többet volt a labda, s ekkor már kaput eltaláló lövésekig is eljutottak, az egyik ilyen végén pedig Mikel Oyarzabal gólra váltotta ziccerét – a 26 éves középpályás sorozatban harmadik mérkőzésén volt eredményes. A végén viszont a vendégek mégsem örülhettek pontszerzésnek, mert a 87. percben Carlos Fernández kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, s a játékvezető két perc VAR-ozás után tizenegyest adott. Amelyet Antoine Griezmann higgadtan gólra váltotta, ezzel az Atlético otthon tartotta a három bajnoki pontot. 2–1

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Kora este az Alavés hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Betist fogadva. A mérkőzés mindkét gólját a vendégcsapat játékosai szerezték: a félidő vége előtt tíz perccel Ayoze Pérez szerzett vezetést a sevillaiaknak, három perc múlva viszont Hector Bellerín a saját kapujába találva egyenlített.

Mozgalmas meccsen ikszelt egymással a Celta Vigo és a Getafe előbbi otthonában. A vendégek a második percben megszerezték a vezetést Borja Mayoral góljával, a hazaiaktól pedig Iago Aspas a kapufára rúgta a megítélt büntetőt az első negyedóra végén. Tíz perccel később Jonathan Bamba révén összejött az egyenlítés, a 30. percben Domingos Duarte megkapta a második sárga lapját – ez már a negyedik sárga lap volt, amit a játékvezető felmutatott... Hamar jött az ötödik és a hatodik sárga is – mindet a Getafe kapta –, s a két újabb figyelmeztetés között Mason Greenwood első spanyol bajnoki góljával ismét vezetéshez jutott a vendégcsapat. A 42. percben Jörgen Strand-Larsen egyenlített; a játékvezető némi videózás után meg is adta a találatot.

Ilyen első félidő alapján joggal várhattuk a hasonló folytatást a szünet után is, ám hiába szorította be teljesen a Celta a Getafét, a győzelmet jelentő gólt csak nem született meg. A hazaiak a második 45 percben 17 alkalommal próbálkoztak kapura lövéssel, de sokszor nem találták el a kaput, amikor meg igen, akkor a Getafe kapusa, David Soria hárított – olykor nagyszerű védéseket bemutatva. Ezzel a Getafe sorozatban harmadik döntetlenjét érte el a bajnokságban, a Celta pedig immár ötödik bajnokija óta nyeretlen. 2–2

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ

Atlético Madrid–Real Sociedad 2–1 (Lino 22., Griezmann 89. – 11-esből, ill. Oyarzabal 73.)
Alavés–Real Betis 1–1 (Bellerín 35. – öngól, ill. A. Pérez 35.)
Celta Vigo–Getafe 2–2 (J. Bamba 24., Strand-Larsen 42., ill. B. Mayoral 2., Greenwood 33.)
KORÁBBAN

Villarreal–Las Palmas 1–2 (Gerard Moreno 90+2., ill. Coco 45+2., Cardona 51. – 11-esből)
KÉSŐBB
21.00:
Granada–Barcelona (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Cádiz–Girona 0–1 (A. García, 59.)
Real Madrid–Osasuna 4–0 (Bellingham 9., 54., Vinícius Jr. 65., Joselu 70.)
Mallorca–Valencia 1–1
(D. Rodriguez 5., ill. D. López 45+3.)
Sevilla–Rayo Vallecano 2–2 (D. Sow 50., En-Nesziri 90+7., ill. Valentín 21., Á. García 26.)