Az Atlético Madridot két öngóllal segítette győzelemhez a Córdoba

2014.11.01. 17:55
Griezmann (balra) és Mandzukic is fejjel volt eredményes a Córdoba ellen (Fotó: Reuters)
A Primera División 10. fordulójában a bajnoki címvédő Atlético Madrid 4–2-re legyőzte az újonc Córdobát. Érdekesség, hogy a madridiak négy találata közül kettő öngól volt. A Córdobában Gilasz duplázott, de ez csak szépségtapasznak volt jó, csapata továbbra is nyeretlen.

Az Atlético Madrid játékosai úgy léphettek pályára, hogy tisztában voltak vele, a városi rivális Real Madrid sima győzelmet aratott aktuális bajnoki ellenfelével szemben. Így nem is volt meglepő, hogy Diego Simeone játékosai nekiestek az ellenfélnek, a Córdoba az első játékrészben csak pillanatokig tudta megtartani a labdát, nagy nyomás nehezedett Juan Carlos kapujára.

A „matracosok” először a 13. percben jártak közel a gólhoz, Koke pontos lövése a lécen csattant. Utána sokáig meddő volt a madridiak fölénye, és a félidő hajrájában szerencsére is szükségük volt ahhoz, hogy megszerezzék a vezetést: a 43. percben egy bal oldali szabadrúgást követően Antoine Griezmann elé került a labda, aki szép cselt követően lőtt 12 méterről kapura, a labda aztán Luso lábáról pattant a kapu jobb oldalába. Öngóllal került előnybe a bajnoki címvédő. 1–0

A félidő után sem változott a játék képe, az Atlético presszionált, a Córdoba pedig védekezett, majd az 54. percben a semmiből kiegyenlített. Fede Cartabia jobb oldali szöglete után átszállt a labda a hosszú oldalra, ahol Nabil Gilasz fejelt öt méterről kapura Juanfran mellett, a labda a kapu bal oldalában kötött ki, Miranda hiába próbált meg mindent, már nem tudott menteni. 1–1

Négy perccel később máris jött a válasz, Juanfran tekert tökéletesen középre a jobb oldalról, Griezmann pedig a védőjét megelőzve csúsztatott kapura öt méterről, Juan Carlos ugyan még belekapott a labdába, de az végül a bal oldali kapufáról bepattant a kapuba. 2–1

Újabb négy perccel később pedig jött Mario Mandzukic, aki igazából nem tett sokat a gólért, ugyanis Koke bal oldali szabadrúgását követően bepattant a fejéről a labda az üres kapuba, miután Juan Carlos csúnyán árnyékra vetődött az ötösön belül. 3–1

A 80. percben Koke bal oldali pontos beadását követően Raúl García fejelt volna kapura, neki pontatlan volt azonban a labda, amely Daniel Pinillos hátáról viszont a kapu bal oldalában kötött ki – újabb öngól! 4–1

Néhány minutummal a mérkőzés vége előtt Gilasz használta ki Juanfran hibáját, és hat méterről nagy erővel a kapuba lőtt, kialakítva a végeredményt. 4–2

Az Atlético letudta a kötelező házi feladatát kis segítséggel, míg a Córdoba bánhatja ezt az estét, hiszen két gólt is sikerült szereznie, és ha hátul jobban figyeltek volna, akkor talán még a pontszerzésre is lett volna esélyük.

SPANYOLORSZÁG
PRIMERA DIVISIÓN
10. FORDULÓ

Atlético Madrid–Córdoba 4–2 (Luso 43. – öngól, Griezmann 58., Mandzukic 62., Daniel Pinillos 80. – öngól, ill. Gilasz 54., 87.)

1. Real Madrid 10 8 2 37–10 +27 24
2. Atlético Madrid 10 7 2 1 19–9 +10 23
3. Barcelona 9 7 1 1 23–3 +20 22
4. Sevilla 9 7 1 1 17–9 +8 22
5. Valencia 9 6 2 1 20–8 +12 20
6. Celta Vigo 9 4 4 1 16–11 +5 16
7. Málaga 9 4 3 2 11–8 +3 15
8. Villarreal 9 4 2 3 13–9 +4 14