Segunda División: madridi siker a mini el Clásicón

2014.02.15. 20:00
A spanyol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Segunda División) 26. fordulójában a forduló előtt még sereghajtó Real Madrid Castilla hazai környezetben kétgólos (3–1) győzelmet aratott a középmezőny tagjai közé sorolható Barcelona II ellen.

A katalánok a 36. percben Denis Suárez révén még vezetést szereztek, ám a mezőnyfölényben lévő és kapura is veszélyesebb madridiak a szünet előtt fordítottak. Burgui a 37. percben egyenlített, Sergio Aguza pedig a 43. percben előnyhöz juttatta övéit. (Utóbbit a 84. percben kiállították.) A Real az 59. percben újabb gólt ért el – az egyenlítői-guineai légiós, Omar Mascarell volt eredményes büntetőből –, amivel meglépett. A küzdelmes folytatásban újabb gól már nem esett.

Kilencedszer nyert a Real, a Barca a 12. vereségét szenvedte el, a két csapat közti különbség négy pontra csökkent.