Raúl góllal tért vissza a Real Madridba

2013.08.22. 22:10
Elköszönt a nagy ikon (Fotó: as.com)
A Real Madrid a katari al-Szadd együttesével találkozott egy nem mindennapi kupamérkőzésen: a Bernabéu-kupáért vívott találkozón a madridista ikon, Raúl egy félidőt egykori csapatában, a Realban, egyet pedig jelenlegi egyesületében, az al-Szaddban játszott. A legenda gólt szerzett a fehér mezben, búcsúgólt, miközben a mérkőzést és ezzel a trófeát a spanyol csapat nyerte, nagy fölénnyel.
Talán nincs is olyan kedves olvasónk, aki ne tudná, kicsoda is az 1977-ben született Raúl González Blanco, akinek ellenfélként való visszatérését azzal is megtisztelte egykori egyesülete, a Real Madrid, hogy miatta elhalasztotta Gareth Bale világrekord áron történő megszerzésének bejelentését, Cristiano Ronaldo pedig lemondott 7-es mezéről átmenetileg javára. Raúl klubja, az al-Szadd a hagyományos Bernabéu-kupa miatt lépett pályára Madridban, a spanyol állócsillag pedig mindkét csapatban szerepelt, a játékidőt igazságosan elosztva.

Természetesen hatalmas Raúl-ünneplést csapott a közönség (telt ház gyűlt össze tiszteletére) és a vezetőség, az összes segítségével elnyert trófea fogadta őt a gyepen, illusztris vendégek sorakoztak fel a díszpáholyban, az oda vezető lépcsősoron pedig majd szétszedték őt a szurkolók.

Nem sok kellett ahhoz, hogy már a 3. percben betaláljon a Real Madrid színeiben, mint a régi szép időkben, de ziccerét védte saját jelenkori kapusa. Ünnephez illően hagyták egymást játszani a felek, szép hazai támadások gördültek a pályán, és természetesen Raúlt keresték a labdával a 16-oson belül. A 23. percben már nem hiába: Ángel di María adott Raúlnak csodás labdát, amelyet a támadó a rá jellemző gyorsasággal és határozottsággal lőtt az ötös előteréből a jobb alsóba. 1–0!

A félidő hátralévő részében is többet támadt a Real (bár egy kontra során Leandro kis híján megviccelte Iker Casillast), a házigazdák mindent megtettek Raúl újabb góljáért, Raúl is mindent megtett a maga újabb góljáért, de csak nem akart összejönni a duplázás.

A második félidőre Diego López, Daniel Carvajal, David Mateos, Pepe, Isco, Jesé, Mesut Özil, Karim Benzema és Álvaro Morata is beállt a Realba, Raúl pedig fekete mezre cserélte a fehéret, és elfoglalta helyét az al-Szaddban.

Igyekezett, igyekezett, de értékelhető labdát gyakorlatilag nem kapott, miközben a másik oldalon a nyáron visszavett Daniel Carvajal előbb adott egy gólpasszt Iscónak, majd kiharcolt egy büntetőt, amelyet David Benzema értékesített, de Jesé is igyekezett, aki betalált egy szép átlövésből.

A legvégén még összehoztak a vendégvédők egy ajándékgólt Jesének – Raúlnak nem tették ezt meg Pepéék.

Enélkül is csodás estét varázsoltak Raúlnak Madridban.

A REAL BÚCSÚVIDEÓJA

BERNABÉU-KUPA
REAL MADRID (spanyol)–AL-SZADD (katari) 5–0

Madrid, Santiago Bernabéu, 85 000 néző. V: Carballo (spanyol)
Real Madrid: Casillas (Diego López, a szünetben) – Arbeloa (Carvajal, a szünetben), Nacho Fernández, S. Ramos (Mateos, a szünetben), Marcelo (Pepe, a szünetben) – Casemiro, Modric (Isco, a szünetben) – Di María (Jesé, a szünetben), Kaká (Özil, a szünetben), C. Ronaldo (Morata, a szünetben) – Raúl (Benzema, a szünetben). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
A kispadon: Mejías (k.)
Al-Szadd: al-Seeb (Naim, 74.) – Abd. Nasszer (N. Szaad, 71.), Alberi, Szu Dzsung Li, M. Hasszan, Belhadzs – al-Hajdosz (al-Hamad, 71.), al-Blusi, Zakaria, Leandro (M. Niang, 74.) – Juszef Ali (Raúl, a szünetben). Vezetőedző: Huszin Ammuta
A kispadon: Szakr, Thaimn, al-Anszari, Keita
Gólszerző: Raúl (23.), Isco (59.), Benzema (79. – 11-esből), Jesé (82., 88.)

Következhet az össznépi ünneplés és a díjátadás!

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

88. PERC JESÉ ÚJRA BETALÁL!
Egy hosszú átadást képtelen felvenni a földről vetődés közben Naim, érkezik Jesé, elviszi a labdát és jobbal az ötös elől az üres kapu közepébe gurít. 5–0!

83. perc
Morata tenné meg ezt "tükörképben", de most jobban figyel a kapus, Naim.

82. PERC JESÉ IS BETALÁL, A 16-OS JOBB CSÜCSKÉRE BELÉP EGY CSEL UTÁN, MAJD JOBBAL KILÖVI A HOSSZÚ ALSÓ SARKOT. NÉGY NULLA!

79. PERC KARIM BENZEMA JOBBAL A JOBB FELSŐBE CSAVAR. HÁROM NULLA!

77. perc 11-es, Carvajalt akasztja hátulról Magid Hasszan.

74. perc
Ismét Benzema lő, körömpasszt vált Jesével, de jobbra élesen kisodródva csak az oldalhálót trafálja el, jobbal.

Cserél párat a szaúdiak marokkói mestere is. Muhannad Haim, Naszer Szaad és Meszaad al-Hamad áll be.

68. perc
Benzema-lövést kap el a jobb alsó előtt el-Seed.

Hosszas üresjárat a mérkőzésen.

Raúl első gólja a Realban, még az ősidőkből. VIDEÓ!

56. perc
Raúl teker a 16-os bal csücskétől a túlsó felső fölé ballal, egy méternyivel célt tévesztve.

59. perc ISCO IS BETALÁL, KETTŐ NULLA! Daniel Carvajal megy el a jobbon, beadása tökéletes, hét méterről, középről Isco a bal sarokba fejeli. 2–0!

54. perc Raúl a 16-oson belül, Daniel Carvajal szereli.

53. perc
Szép hazai tilitoli végén Benzema lő jobbal 14-ről a bal alsó mellé, nem is sokkal.

50. perc
Zakaria lyukat rúg az ötös előtt, ez meglepi Karim Benzemát, aki elvéti a labdát, Magid Hasszan szabadít fel végül előle.

48. perc
Helyzet! Jesé pörget hat méterről a bal sarok mellé.

46. PERC FOLYTATJUK!

A Realból csak Nacho Fernández és Casemiro maradt a pályán a kezdőcsapatból.

Diego López, Daniel Carvajal, David Mateos, Pepe, Isco, Jesé, Mesut Özil, Karim Benzema, Álvaro Morata áll be a Realba, Raúl az el-Szaddba, Juszef Ali helyére.

Jajaj, jönnek a sorcserék. És Raúl, feketében. Fehér mezét még a lefújáskor levette.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc
CR-szabadrúgás 21-ről, sorfal, szöglet.

40. perc
Ez a Sergio Ramos-fejes sem sokkal tévesztett célt.

36. perc
Leandro vezeti a labdát a 16-osig, mindenki behátrál előle, jobbal lő, centiméterekkel a jobb alsó mellé, Casillas lemaradt a vetődéssel, tőle gól.

34. perc
Raúl indítja a balon sarokkal Di Maríát, a beadást kivágják a feladó elől az ötösön.

32. perc
Munkában Iker Casillas is, lekap egy kósza bal oldali beadást.

28. perc Ronaldo játszik jobbról középre, Raúl hátrahúzza a labdát 10 méterről, de erőtlenül, éppen a kapus kezébe.

26. perc
Kaká ad be jobbról, a hős ballal lő 15-ről, a labda finoman érinti talán a jobb oldali kapufát is, mielőtt kiszáll a nézők közé.

VIDEÓ ITT!

23. PERC GÓL, RAÚÚÚÚÚÚL! KI MÁS?! A NAGY KAPITÁNY KAP EGY KAPÁSBÓL MEGRÖPTETETT PASSZT DI MARÍÁTÓL, BETÖR VELE ZAKARIA MELLETT A 16-OSRA, MÁSODIK ÉRINTÉSBŐL PEDIG AZ ÖTÖS ELŐL BALLAL A JOBB ALSÓBA LŐ. 1-0!

15. perc
Újabb Raúl-helyzet, az ötös bal sarka elől, igen kisodródva bombáz a rövid felső mellé, egy védő is beleért még a labdába. Jahia Zakaria mentett nagyot.

13. perc
Nacho ment ötöse előtt becsúszva egy bal oldali Juszef Ali-beadást.

10. perc
Cristiano Ronaldo lő nem sokkal a bal alsó mellé 18 méterről, ballal.

8. perc
Di María jobb oldali beadása után pánik az ötösön, Raúl elé kivetődik a kapus, Kaká lőné a kipattanót, de érkezik egy csodás becsúszással az egykori lyoni és portsmouthos Nadir Belhadzs és szögletre ment.

5. perc
Ismét Szaad al-Seeb munkában, lekap az ötösön két veszélyes jobb oldali beadást.

3. perc RAÚL-ZICCER! Ángel di María ugratja ki az ötös jobb oldala előtt Raúlt, aki hosszan veszi át a labdát, a kivetődő kapusba püföli azt jobbal.

Vajon kié volt a kezdőrúgás?

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A díszpáholyban pedig Pérez és saját családja. Aztán tiszteletkör, általános ölelkezés.

Raúl külön lép pályára, megtekinti klubbal szerzett trófeáit. A stadionban rivalgás, fehér lapocskák és óriási (saját) kép fogadja.

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta feketében.

Mintha csak tegnap lett volna...

Raúlt a segítségével elnyert trófeákkal fogadják a pályán, ránézésre telt ház.

Realos portré az ősidőkből pedig ITT!

Életrajz itt: Raúl, „a futball szerelmese” ezredes lett.

Raúl jellegzetes gólöröme egy darabka futballtörténelem (Fotó: Action Imges)

És 1123 nap után húzza ismét magára a hófehér mezt.

Ma Raúlt ünnepli a Real. Az ikon 323 gólt lőtt 741fellépésén a királyi klubban.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Real Madrid–Al-Szadd Bernabéu-kupa-mérkőzés online közvetítésében!